×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۶ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
کاهش تصادفات فوتی و جرحی قم در ایام نوروز

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز، سرهنگ ” صیاد درویشی” در برنامه زنده تلویزیونی “عید آمده” ، با اشاره به کنترل و مهار سرقت ها در تعطیلات نوروزی اظهار داشت: خروجی برنامه ریزی های انجام شده را بخشی از آن درعملکردها نشان می دهد و در حوزه سرقت های مهم از جمله منزل و خودرو،۴ درصد کاهش سرقت و در حوزه دستگیری سارقان نیز ۳۲ درصد افزایش داشتیم که بخشی از این کاهش به دلیل همین دستگیرهاست و حضور پررنگ پلیس در نقاط جرم خیز استان بوده است.

وی افزود: یکی از اهداف اصلی پلیس که پیوست همه برنامه های خود قرار داده ، تقویت اخلاق حرفه ای در پلیس و افزایش انعطاف پذیری و آستانه تحمل که بتواند ادراک خوب را در همشهریان، مسافران و زائران نسبت به عملکرد پلیس و امنیت موجود ارتقاء دهد که خوشبختانه در این موضوع هم ما شاهد توسعه بسیار خوبی در استان هستیم و عملکردها این مسئله را نشان می دهد .

سرهنگ درویشی ادامه داد: درحوزه ۱۹۷ و تماس های مردمی در این ایام، شاهد افزایش ۱۵۰ درصدی تشکرو قدردانی از عملکرد پلیس بوده ایم که این خود یکی از شاخص های نشان دهنده اخلاق اسلامی و حرفه ای پلیس در استان قم است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امنیت پارک ها در تعطیلات نوروزی، بیان داشت: الحمدالله در تمامی بوستان ها و تفرجگاه بویژه در روز طبیعت شاهد حضور ۱۰۰ درصدی پلیس بودیم و مورد خاصی را مشاهده نکردیم.

وی با اشاره به کاهش تصادفات در این ایام ابراز داشت: با توجه به اینکه بیش از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار خودرو شامل ۱۲ میلیون مسافر وارد استان قم شدند و حدود بیش از ۷ میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی استان تردد داشته است، همچنان شاهد کاهش ۲۱ درصدی تصادفات فوتی و ۲۰ درصدی تصادفات جرحی در این ایام هستیم که این نشاگر همکاری خوب مردم وحضور پررنگ پلیس و سایر دستگاه های دخیل در این امر است.

سرهنگ درویشی خاطرنشان کرد: قطعاً حضور پلیس یک اقدام وضعی است و بیشترین کار بایستی اعتلا بر فرهنگ ترافیک است، امسال شعار پلیس ” نشاط بهاری، نظم و قانونمداری ” نامگذاری شده بود واین فرهنگ ترافیک را به عینه در بین مردم مشاهده کردیم و آثار آن را در کاهش تصادفات شاهد هستیم ولی جا دارد در این حوزه بیشتر کار شود تا بعضاً نیز شاهد کاهش تصادفات دلخراش در سطح جاده های کشور نباشیم.

جانشین فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: اگر در حوزه جمعیت شناختی و روان شناختی بررسی کنیم متوجه خواهیم شد افرادی که بیشتر خودشان را به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ، اخلاق  و روابط اجتماعی در رانندگی پایبند می دانند قطعاً درصد تصادفات فوتی بسیار کمتر از مابقی افرادی است که توجه به این موضوع ندارند.

وی اعلام کرد: پلیس در سال جاری با استفاده از ظرفیت رسانه ها و با انجام اقدامات فرهنگی و توسعه فرهنگ ترافیک را در سطح استان بیش از گذشته اجرا می کند تا شاهد کمترین میزان تلفات رانندگی در سطح استان باشیم چرا که مقوله آموزش بسیار اهمیت دارد.

سرهنگ درویشی در پایان تاکید کرد: فرماندهی انتظامی استان با استفاده از تمام امکانات و ظرفیت خود سعی خواهد کرد، برنامه های خود را در به گونه ای پیش ببرد تا بتوانیم عملکرد بسیار خوبی برای مردم، زائران و مسافران در استان داشته باشیم.

* عملکرد فرماندهی انتظامی استان قم در پایان تعطیلات نوروزی

سرهنگ” صیاد درویشی” با تشریح عملکرد فرماندهی انتظامی استان در پایان تعطیلات نوروزی، اظهار داشت: امسال نیز همانند سال های گذشته فرماندهی انتظامی استان قم در راستای وظایف ذاتی خود برای خدمت رسانی و تامین نظم و امنیت مسافران و زائران نوروزی از هیچ کوششی دریغ نکرده و خوشبختانه نتایج به دست آمده بیانگر این مسئله است.

وی افزود: به لطف خداوند و تلاش همه همکاران در فرماندهی انتظامی استان و اقدام و مدیریت جهادی تا به امروز در حوزه های مختلف با همکاری خوب مردم عزیز در تعطیلات نوروزی امسال عملکرد مناسبی حاصل شد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان ادامه داد : در این ایام شاهد کاهش ۴ درصدی سرقت های مهم، کاهش ۲۱ درصدی  تصادفات فوتی ، کاهش ۴۵ درصدی تحرکات اراذل و اوباش و افزایش ۳۲ درصدی دستگیری سارقان بوده ایم .

سرهنگ درویشی اضافه کرد: همچنان نیز شاهد افزایش ۱۵۰ درصدی تقدیر مردم از عمکلرد پلیس، تحقق ۹۰ درصدی رضایتمندی مردم و زائران از خدمات و حضور پلیس، انجام بیش از ۱۸ هزار عملیات استمداد از پلیس، پاسخ به ۳۷ هزار تماس مردمی، کشف ۳۸۰ کیلوگرم مواد مخدر و به طور کلی تامین همه جانبه و در خور مردم شریف و زائران، از عملکرد فرماندهی انتظامی استان قم در طرح نوروزی بوده است.

*مسافران نوروزی بازگشت سفر‌های خود را مدیریت کنند

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم همچنین با توجه به قرارگرفتن به روزهای پایانی سفرهای نوروزی، گفت : مسافران عزیز به منظور کاهش ترافیک، زمان بازگشت خود را به روزهای پایانی تعطیلات موکول نکنند.

 سرهنگ “صیاد درویشی” با اشاره به وضعیت جوی بارانی و برفی بسیاری از جاده‌های کشور و آغاز موج بازگشت سفرهای نوروزی اظهار کرد: لازم است رانندگان برای سفری ایمن قبل از حرکت از شرایط اقلیمی مسیر و مقصد از طریق رسانه‌ها آگاه بوده و تجهیزات ایمنی، اعم از پوشاک و خوراک مناسب به همراه داشته باشند.

 سرهنگ درویشی افزود: در روزهای پایانی سفرهای نوروزی، خستگی و عجله مسافران برای بازگشت به شهرهای خود عامل مهمی در افزایش ترافیک و تصادفات بوده، از این رو مدیریت سفر موجب کاهش ترافیک و پیشگیری از هرگونه حوادث جاده ای می شود.

وی با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی، به رانندگان هشدار داد: ضمن همراه داشتن تجهیزات لازم با دقت و آمادگی بیشتری رانندگی کنند و توصیه های پلیس را جدی بگیرند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان با بیان اینکه مدیریت سفر در کاهش تصادفات نوروزی موثر است،تاکید کرد: مسافران عزیز به منظور کاهش ترافیک،زمان بازگشت خود را به روزهای پایانی تعطیلات موکول نکنند.

سرهنگ درویشی با اشاره به این موضوع که خستگی و خواب آلودگی از مهمترین علت های تصادفات است، بیان داشت: استفاده از تلفن همراه و خوردن و آشامیدن هنگام رانندگی از جمله مواردی است که به شدت موجب کاهش دقت راننده می‌شود، بنابراین انتظار داریم رانندگان از این‌گونه رفتارهای پرخطر دوری کنند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان با بیان اینکه رانندگان معمولاً در ابتدای سفر احساس خستگی نمی‌کنند، تصریح کرد: با گذشت زمان ممکن است در اثر خستگی و خواب آلودگی توجه و دقت رانندگان کاهش یابد، هرچند که بیدار باشند و در چنین مواقعی یک استراحت کوتاه و یا استراحت هر دو ساعت یکبار می‌تواند در کاهش خواب آلودگی و خستگی بسیار مؤثر باشد.

سرهنگ درویشی با تاکید بر بستن کمربند ایمنی تمام افراد در وسیله نقلیه به رانندگان توصیه کرد: با بستن کمربند‌ها در هنگام سفر با اتومبیل، خودتان را بیمه کنید و رانندگان ابتدا کمربند ایمنی خود را ببندند و سپس از دیگر سرنشینان خودرو بخواهند تا کمربند ایمنی خود را ببندند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true