×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
همایش جوانان و استکبارستیزی در دانشگاه قم برگزار شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛در این همایش که به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و انجمن اسلامی دانشجویان (پردیس خواهران) دانشگاه قم برگزار شد، دکتر زاکانی شروع ابعاد مبارزه ملت ایران با دولت مستکبر آمریکا را از سال های ظهور کاپیتولاسیون بیان کرد و گفت: محمدرضا شاه پهلوی قصد داشت با پذیرش کاپیتولاسیون، مصونیت همه افراد آمریکایی در ایران را به شکل یک قانون درآورد که با اعتراضات امام خمینی (ره)، روبرو شد و نتوانست به اهداف شوم خود برسد.

وی اقدامات خبیثانه دولت امریکا را در سالهای مختلف نشان از خوی متکبرانه آنها بیان کرد و ادامه داد: آشوب های گسترده پس از انقلاب کار را به جایی رساند که دانشجویان سه دانشگاه به صورت خودجوش تصمیم گرفتند تا سفارت آمریکا را ۲۴ ساعت تحت تصرف بگیرند، اما با حمایت قاطع امام خمینی (ره) این کار ادامه پیدا کرد که نشان از بصیرت و ولایت پذیری نسل جوان بود که با اعتماد به روشن ضمیری امام (ره)، بسیاری از فتنه های آن زمان از بین رفت.

نماینده سابق مردم تهران با اشاره به کودتای نظامی نوژه و حمله نظامی و شکست مفتضحانه در صحرای طبس گفت: دولت های مختلف آمریکا در سال های گوناگون لحظه ای از اقدامات پلید خود علیه ایران دست بر نداشته و دشمنی آنها بخاطر تفکر ملت ایران برای کسب استقلال و استکبارستیزی آن است و تا ملت تسلیم نشود خباثت آنها ادامه دارد.

دکتر زاکانی ادامه شیطنت های امریکا را در فتنه ۸۸ بیان کرد که با حمایت آشکار و پنهان خود از فتنه گران و اغتشاشگران نشان دادند برای فروپاشی این نظام لحظه ای از پا ننشسته اند و با اختصاص سالانه ی میلیون ها دلار پول و بودجه برای سرنگونی جمهوری اسلامی همچنان به دنبال استعمار کشورها هستند.

وی ادامه داد، اینکه امام خمینی (ره)، تسخیر سفارت امریکا را انقلاب دوم یاد کرد و جوانان آن زمان آن را اشغال لانه جاسوسی نام گذاشتند نشان از فهم بالای دانشجویان آن زمان بود و تازه الان در اروپا سفارت های امریکا را مرکز جاسوسی نامیده اند و این یعنی، دانشجویان ما ۳۰ سال از جوانان اروپایی جلوتر بودند.

در ادامه مراسم نیز دانشگاهیان دانشگاه قم با حضور در کنار مزار شهید گمنام دانشگاه قم علیه استکبار جهانی بیانیه خود در انزجار از آمریکای جنایتکار اعلام کردند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true