×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۷ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
نمایشگاه پوستر مفهومی پدافند غیرعامل درقم گشایش یافت

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛مدیرکل پدافند غیرعامل قم درحاشیه این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: ۴۰ اثر شامل تدابیر و فرمایشات رهبر معظم انقلاب پیرامون ضرورت پدافند غیرعامل و همچنین تبیین‌ اصول پدافند غیرعامل درحوزه زیستی،‌ کالبدی،‌ سایبری،‌ شیمیایی،‌ مردم محور، اقتصادی و پرتوی به نمایش گذاشته‌شده‌است.

مهدی متقیان افزود: دراین نمایشگاه کارکردهای پدافند غیرعامل درحوزه‌های مختلف در قالب پوسترهای مفهومی به تصویر کشیده شده‌است و بازدیدکنندگان در جریان بازدید از آن،‌ با انواع تهدیدات نوین و همچنین ضرورت و راهکارهای مقابله با این تهدیدات، آشنا خواهند شد.

وی اظهار داشت: این نمایشگاه در راستای عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، فرهنگ‌سازی و تبیین کارکردهای پدافند غیرعامل در حوزه‌های مختلف توسط اداره کل پدافند غیرعامل استان ایجادشده‌است.

وی اظهار داشت: علاوه بر مسئولان و مدیران دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی استان،‌ عموم علاقه‌مندان به خصوص طلاب، دانشجویان،‌ دانش‌آموزان و سایر اقشار قم می‌توانند از این نمایشگاه بازدید کنند و این نمایشگاه تا ۱۴ آبانماه دایر است.

متقیان دربخش دیگری از سخنان خود گفت: درهفته پدافند غیرعامل بیش از ۴۰۰ برنامه در قالب‌های مختلف آموزشی،‌ پژوهشی،‌ فرهنگ‌سازی،‌ اطلاع‌رسانی،‌ رزمایشی و برگزاری همایش توسط دستگاه‌های دولتی و خصوصی در استان قم اجرا خواهد شد.

هشتم آبان ماه، روز ملی پدافند غیرعامل است و به همین مناسبت از هشتم تا چهاردهم آبان ماه به‌عنوان هفته گرامیداشت پدافند غیرعامل نام‌گذاری شده است،‌ در همین راستا چهارشنبه هشتم آبان با عنوان حفظ سرمایه‌های کشور با مشارکت مردمی،‌ پنجشنبه نهم آبان با عنوان حفظ سرمایه‌های ملی در برابر تهدیدات با خودباوری و اقتدار علمی و همه‌جانبه،‌ جمعه دهم آبان با عنوان صیانت از مردم در برابر تهدیدات دشمن، شنبه یازدهم آبان با عنوان مصون‌سازی زیرساخت‌های کشور با تفکر بسیجی،‌ روحیه جهادی و مقاومت،‌ یکشنبه دوازدهم آبان با عنوان جامعه سالم و آماده در برابر تهدیدات نوین،‌ دوشنبه سیزدهم آبان با عنوان استحکام‌بخشی و صیانت از زیرساخت‌های کشور و درنهایت سه‌شنبه ۱۴ آبان با عنوان پدافند غیرعامل، مقاومت و بازدارندگی بارونق تولید نام‌گرفته است.

۴۰۰ عنوان برنامه در طول هفته پدافند غیرعامل درقم اجرا خواهد شد

مدیرکل پدافند غیرعامل قم همچنین گفت: در هفته پدافند غیرعامل سالجاری بر اساس بخشنامه‌های ارائه‌شده، بیش از ۴۰۰ برنامه در قالب‌های مختلف آموزشی،‌ پژوهشی،‌ فرهنگ‌سازی،‌ اطلاع‌رسانی،‌ رزمایش و برگزاری همایش توسط دستگاه‌های دولتی و خصوصی در استان اجرا خواهد شد.

مهدی متقیان روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به این‌که از هشتم تا چهاردهم آبان ماه به‌عنوان هفته گرامیداشت پدافند غیرعامل نام‌گذاری شده است،‌ افزود: در همین راستا امروز با عنوان حفظ سرمایه‌های کشور با مشارکت مردمی،‌ پنجشنبه نهم آبان با عنوان حفظ سرمایه‌های ملی در برابر تهدیدات با خودباوری و اقتدار علمی و همه‌جانبه و جمعه دهم آبان با عنوان صیانت از مردم دربرابر تهدیدات دشمن نامیده شده‌است.

وی ادامه داد: شنبه یازدهم آبان با عنوان مصون‌سازی زیرساخت‌های کشور با تفکر بسیجی،‌ روحیه جهادی و مقاومت،‌ یکشنبه دوازدهم آبان با عنوان جامعه سالم و آماده در برابر تهدیدات نوین،‌ دوشنبه سیزدهم آبان با عنوان استحکام‌بخشی و صیانت از زیرساخت‌های کشور و درنهایت سه‌شنبه ۱۴ آبان با عنوان پدافند غیرعامل، مقاومت و بازدارندگی بارونق تولید نام‌گرفته است.

وی افزود: یکی از برنامه‌های مهمی که در هفته گرامیداشت پدافند غیرعامل انجام خواهد شد،‌ سفر سردار غلامرضا جلالی رئیس پدافند غیرعامل کشور و هیات همراه به شهر مقدس قم به‌منظور زیارت بارگاه کریمه اهل‌بیت(ع) و دیدار با مراجع عظام تقلید است.

متقیان ادامه داد: این سفر فردا انجام و در جریان آن برخی از مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده توسط سازمان پدافند غیرعامل برای مصون‌سازی کشور در برابر تهدیدات دشمنان، خدمت شماری از مراجع عظام تقلید و علمای برجسته حوزه علمیه ارائه و از رهنمودهای ایشان استفاده خواهد شد.

متقیان گفت: شرکت در شورای پدافند غیرعامل و قرارگاه زیستی استان که در استانداری قم برگزار می‌شود نیز از دیگر برنامه‌های سفر رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به قم است، در این جلسه همچنین از تجهیزات سی . بی . آر. ان. ای که برای مقابله با تهدیدات شیمیایی،‌ بیولوژیک،‌ رادیولوژی،‌ هسته‌ای و مواد منفجره است رونمایی می‌شود.

وی افزود: این تجهیزات با تلاش‌های اداره کل پدافند غیرعامل استان از سوی سازمان پدافند غیرعامل کشور تهیه و در اختیار آتش‌نشانی قم قرارگرفته تا برای مقابله با تهدیدات احتمالی در حوزه های شیمیایی،‌ بیولوژیک،‌ رادیولوژیک، مواد منفجره و هسته‌ای مورداستفاده قرار گیرد و با استفاده از این تجهیزات سطح توانایی گروه‌های عملیاتی مقابله‌کننده با تهدیدات احتمالی دشمنان در استان قم بسیار افزایش پیدا می‌کند.

متقیان همچنین گفت: امید است تا پایان سالجاری و پس از تکمیل مطالعات کارشناسی، طرح جامع پدافند غیرعامل استان با مشارکت دستگاه‌های اجرایی، تدوین و عملیاتی شود.

وی بیان کرد: تقویت ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان به‌منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌های پژوهشی و فناوری آن‌ها ازجمله برنامه‌های اداره کل پدافند غیرعامل قم در راستای مصون‌سازی هرچه بیشتر استان در برابر خطرات احتمالی است.

وی ادامه داد: همچنین در جریان مذاکرات انجام‌شده با آیت‌الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور، مقرر شد کمیته پدافند غیرعامل حوزه‌های علمیه در مرکز مدیریت این نهاد ایجاد شود تا استفاده از ظرفیت علمی حوزه‌های علمیه برای پیشبرد اهداف سازمان پدافند غیرعامل بیش‌ازپیش مورداستفاده قرار گیرد.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true