×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۷ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
آخرین مهلت دریافت رایگان بیمه سلامت اعلام شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛محمدرضا فخاریان قمی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد، گفت: حدود ۶۶۰ بیمارستان دولتی و دانشگاهی با بیمه سلامت کشور همکاری می‌کنند و بیمه‌شدگان می‌توانند به این مراکز مراجعه کرده و تنها با ارائه کدملی خود از خدمات بیمه استفاده کنند.

وی ادامه داد: ۱۶۰۰ دفتر پیشخوان، عملیات بیمه‌گری و صدور دفترچه بیمه سلامت را عهده دارند و فقط در سال ۹۷، ۱۴۲ میلیون مراجعه به مراکز درمانی بیمه سلامت به ثبت رسیده است، از جمله خدمات ارائه شده به بیماران، پرداخت ۱۰۰ درصدی هزینه درمان بیماران خاص، پرداخت ۹۰درصد هزینه بستری و پرداخت ۷۰ درصد هزینه درمان‌های سرپایی است.

فخریان بیان کرد: بیش از ۳۶۴ هزار نفر در استان قم تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و ۶۶۰ مرکز درمانی در قالب خدمات پزشکی، تصویربرداری، آزمایشگاه و فیزیوتراپی به رائه خدمت می‌پردازند، در سال ۹۷ مبلغی در حدود ۱۹۴ میلیارد هزینه درمان بیماران تحت پوشش بیمه در استان قم بوده که از این میزان ۱۹ میلیارد و ۱۸۰ میلیون به درمان بیماران با بیماری‌هلی خاص اختصاص داشته است، به طور متوسط ماهانه ۱۶ میلیارد هزینه درمان بیماران تحت پوشش بیمه در استان قم بوده است.

استفاده از خدمات بیمه، بدون دردست داشتن دفترچه بیمه ممکن است

مدیرکل بیمه سلامت استان قم عنوان کرد: جهت حرکت سازمان بیمه سلامت کل کشور به سمت الکترونیکی‌سازی خدمات و اجرای طرح‌هایی هم‌چون طرح دفترچه بیمه الکترونیکی است، بدین‌صورت که بیمه‌شدگان این سازمان می‌توانند با مراجعه به مراکز درمانی، بدون ارائه دفترچه و صرفا با رائه کدملی خود، از خدمات درمانی بیمه استفاده کنند.

وی ادامه داد: طرح دیگری در این راستا و با همکاری برخی از پزشکان آغاز شده که طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی نام دارد، این طرح درصورت تکمیل، بدین شیوه است که پزشک پس از معاینه بیمار، لیست داروهای مورد نیاز را برای داروخانه ارسال می‌کند و بیمار صرفا برای دریافت داروها و بدون در دست داشتن نسخه، به داروخانه مراجعه می‌کند، این طرح فواید فراوانی از جمله کمک در حفظ منابع طبیعی کشور دارد.

مهلت ۶ ماهه برای استفاده از تسهیلات رایگان بیمه سلامت

فخاریان بیان کرد: طبق قانون بیمه اجباری، افرادی که صاحب هیچ نوع بیمه‌ای نیستند، ۶ ماه فرصت دارند تا خود را بیمه کنند، افراد دهک‌های یک، دو و سه به طور رایگان می‌توانند بیمه سلامت دریافت کنند و افراد دهک۴ می‌توانند صرفا ۵۰ درصد از حق بیمه را بپردازند و سایر دهک‌ها باید تمام حق بیمه خود را پرداخت کنند، بازه زمانی صدور دفترچه بیمه نیز ۱۰ روز در نظر گرفته شده است، این مهلت از آبان ماه آغاز می‌شود و در صورت پایان این مهلت ۶ماهه افراد همه دهک‌ها باید تمام حق بیمه را بپردازند.

وی ادامه داد: سامانه ۱۶۶۶به صورت شبانه‌روزی دریافت‌کننده شکایات و انتقادات و پیشنهادات بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت است.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true