×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۳ مرداد - ۱۳۹۹  
false
true
از کشف ۱۳ کیلو تریاک در قم تا پیشگیری از سرقت وسایل نقلیه و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در باران

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان قم با اشاره به نقش شهروندان در پیشگیری از وقوع جرایم بویژه سرقت موتورسیکلت گفت: راکبان موتورسیکلت حتماً وسیله نقلیه خود را با قفل و زنجیر مناسب در پارکینگ های مخصوص پارک و از رها کردن آن درکنار خیابان خودداری کنند.

هشدارهای پلیسی در راستای پیشگیری از سرقت وسایل نقلیه

سرهنگ ” غلامعباس بلفکه ” اظهار داشت: راکبان موتورسیکلت از متوقف کردن آن در اماکن عمومی، حاشیه خیابان‌ها و مقابل منازل خودداری کرده، و در شرایط اضطراری آن را به افراد مطمئن بسپارند.

وی افزود: راکبان موتورسیکلت حتماً وسیله‌ی نقلیه‌ خود را با قفل و زنجیر مناسب در پارکینگ‌ های مخصوص پارک و از رها کردن آن درکنار خیابان خودداری کنند.

سرهنگ بلفکه ادامه داد: مالکان موتورسیکلت‌ وسیله‌ی نقلیه‌ خود را در شعاع دید خود قرار داده و از تحویل آن به افراد ناشناس خودداری کنند.

وی تاکید کرد: صاحبان موتورسیکلت در زمان پارک آن در حیاط یا پارکینگ منزل نیز آن را به شیئی محکم و ثابت قفل و زنجیر کنند و از پارک کردن آن در محیط‌های خلوت و تاریک و یا در یک نقطه به مدت طولانی که زمینه را برای ارتکاب عمل مجرمانه از طریق بازکردن قفل‌ها، بریدن زنجیر و خنثی کردن سایر تجهیزات ایمنی فراهم می‌کند ،خودداری شود.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: شهروندان محترم از خرید موتورسیکلت ‌بدون انتقال سند در دفاتر رسمی یا به اصطلا‌ح سوئیچی خودداری کنند و به هیچ وجه موتورهای قولنامه‌ای و فاقد پلا‌ک خریداری نکنند و در هنگام خرید ، شماره‌ موتور و شاسی آن با اسناد مالکیت مطابقت دادن داده و از مخدوش نبودن اسناد اطمینان حاصل کنند.

سهم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در پیشگیری از حوادث رانندگی

سرپرست پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان  قم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را در پیشگیری از حوادث مهم ارزیابی کرد.

سرهنگ ” حسن قیصری ” ضمن تاکید بر رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، اظهارداشت: رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی نشانه شخصیت، توجه به ارزش های والای انسانی، کمک به حل مشکل ترافیک و زمینه آرامش و آسایش مردم جامعه است.

سرپرست پلیس راهور استان قم بیان داشت: هوشیاری، احتیاط، دقت، صبر و حوصله و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، نشأت گرفته از ظرفیت روحی و عقلی انسان هاست بنابراین باید با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، از خلق حوادث پیشگیری کرد.

سرهنگ قیصری با بیان اینکه استفاده از کمربند ایمنی ضامن سلامتی است، افزود: سرعت غیرمجاز، سبقت در نقاط ممنوعه، انحراف به چپ، رانندگی در حال خستگی و خواب آلودگی، نقص سیستم روشنایی در شب و عدم رعایت حق تقدم و فاصله طولی ازجمله تخلفاتی هستند که سلامتی راننده و همراهان را با خطر جدی مواجه می سازند، پس بایستی با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی به حقوق خود و دیگران احترام گذاشت.

لزوم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در باران

رئیس پلیس راه استان قم بر ضرورت رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی هنگام باران تاکید کرد.

سرهنگ “مختار پناهی” اظهارداشت: با توجه به شروع بارندگی ها و اینکه ابتدای بارندگی به دلیل لغزندگی بیش از حد یکی از عوامل مهم تشدید سوانح رانندگی است، به رانندگان توصیه می شود با به کارگیری تکنیک‌های رانندگی ایمن مانع از بروز حوادث ترافیکی تلخ شوند.

وی یکی از این تکنیک ها را رانندگی آرام و با احتیاط دانست و با تاکید بر حفظ فاصله مطمئن با خودرو جلویی، گفت: هنگام رانندگی در باران باید سرعت‌ را کم کرده و هرگز به یکباره ترمز نکنید.

رئیس پلیس راه استان قم تصریح کرد: اگر خودرو شروع به لغزیدن کرد، به آهستگی پا را از روی پدال گاز برداشته و فرمان را در جهتی که می‌خواهید جلوی ماشین حرکت کند قرار دهید.

سرهنگ پناهی، با تاکید بر اینکه بایستی رانندگان در همان مسیری که خودروهای جلویی‌ در حرکت هستند رانندگی کنند، گفت: از چاله‌‌های آب باران دوری کرده و از رانندگی در لبه راه ها و شانه های راه خودداری کنید.

وی اضافه کرد: بلافاصله از لحظه شروع باران تا زمانی که جاده مرطوب است، سرعت را کم، یکنواخت و در حد کنترل نگه داشته و در پیچ ها سرعت خودرو را کاهش دهید.

رئیس پلیس راه استان قم با تاکید بر اینکه در سطح لغزنده، بایستی از تغییر ناگهانی به دنده سنگین خودداری کرد، افزود: در هنگام سر خوردن خودرو از ترمز کردن خودداری چون در این لحظه ترمز ها قفل شده و باعث سرخوردن بیشتر می شود.

کشف ۱۳ کیلو تریاک در قم

فرمانده انتظامی شهرستان قم از دستگیری ۶ نفر خرده فروش مواد مخدر و کشف ۱۳ کیلو تریاک در استان خبر داد.

سرهنگ “مراد حسین جعفریان” اظهارداشت: در راستای طرح برخورد و مبارزه با خرده فروشان و معتادان متجاهر در سطح محلات حاشیه ای شهر قم، موضوع در دستور کار ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان قم قرار گرفت.

وی افزود: مأموران کلانتری ۱۴ و پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان قم  با  انجام اقدامات پلیسی در عملیاتی غافلگیرانه مخفیگاه ۶ تن از خرده فروشان مواد مخدر را شناسایی و طی بازرسی از آن محل، ۱۳ کیلوگرم تریاک کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان قم ادامه داد: در نهایت متهمان به همراه پرونده تشکیل شده برای  انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی استان شدند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true