×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۰ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
راه اندازی پایگاه هلال احمر در دستجرد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛دکتر محمد گل فشان در نشست صمیمی مدیرعامل و معاونین جمعیت هلال احمر استان قم با اعضاء، داوطلبان، امدادگران و جوانان و مسئولین بخش خلجستان در شهر دستجرد عنوان کرد: این شهر فاقد پایگاه هلال احمر است و بیش از ۶ ماه است خواستار برگزاری جلسه ای در جهت راه اندازی پایگاه در منطقه بوده ایم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم افزود: راه اندازی پایگاه هلال احمر در دستجرد، بخش زیادی از خدمت رسانی را به ویژه در سوانح و حوادث تسهیل می کند.

وی اظهار کرد: باید در تعامل با مسئولان دستجرد، راهکاری در جهت ارائه خدمات داوطلبانه به اهالی بیندیشیم،اگر دست اندرکاران در دستجرد متقاضی باشند و از آن استقبال کنند می توانیم به نتیجه خوبی دست یابیم.

گل فشان خاطرنشان کرد: در سانحه تصادف امروز، اگر پایگاه جاده ای مساقر بود،خودرو در جهت انتقال سریع حادثه دیدگان و رهاسازی در دسترس بود و درد و رنج کمتری متوجه حادثه دیدگان می شد.

وی گفت: شهر جعفریه دو سال است که پایگاه جاده ای زده است و این پایگاه ۲۴ ساعته فعال است اما در دستجرد هنوز چنین امکاناتی وجود ندارد فقط در ایام نوروز و یا ایام تعطیلات در تابستان اتفاق افتاده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم اظهار کرد: هر دوره آموزش ۶۵۰ هزار تومان هزینه در بردارد و ما حاضریم علاوه بر راه اندازی پایگاه، دوره های آموزشی را با اعزام مربی و آموزش دهنده به صورت رایگان برگزار کنیم.

وی عنوان کرد: ما هیچ وظیفه ای برای ایجاد پایگاه جاده ای در این جا نداریم اما علاقه به قم و خدمت رسانی به مردم موجب می شود یکی از دغدغه های هلال احمر،راه اندازی پایگاه باشد.

گل فشان بیان کرد: کمبود و مشکلاتی در خدمت رسانی وجود دارد اگر پایگاه ایجاد شود اورژانس می تواند مستقر باشد و خدمت رسانی کند البته وظیفه هلال احمر نیز انتقال مجروحان نیست اما می توان ظرفیت لازم را برای خدمت رسانی به مصدومان به وجود آورد.
وی خاطرنشان کرد: توان و همت باید از سوی جوانان دستجرد وجود داشته باشند تا بتوانیم برنامه های خود را پیاده کنیم،ما نیاز به حمایت های مسئولان از جمله آموزش و پرورش دهیار و بسیج داریم تا بتوان مجموعه ای کامل در اختیار داشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم اظهار کرد: چندی قبل سیل این جا را تهدید کرد و مشکلاتی را به وجود اورد البته از سیل های خانمان برانداز اتفاق نیفتاد و هجم سیل بالا نبود اما نیاز به توان بالای مردمی در مدیریت حوادث داریم.

وی تصریح کرد: هیچ بخش نامه و قانونی برای انجام این کار وجود ندارد اما علاقه دارم در شهرهای مختلف استان قم این اتفاق بیفتد.

گل فشان عنوان کرد: خدمات هلال احمر، دو سویه است تا داوطلبی نباشد نمی توان به خدمت پرداخت،اعضای هلال احمر و جوانان و خیرین بدون غرض سیاسی و اهدافی ویژه ای دور هم جمع می شوند و خدمت رسانی می کنند.

وی بیان کرد: در احادیث داریم تا ۴۰ خانه، همسایه محسوب می شود و اگر از همسایه بی خبر باشیم مسلمان نیستیم،اگر شهر و روستاهای اطراف را نیز همسایه خود بدانیم وظیفه کمک رسانی داریم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم عنوان کرد: در هر روستایی آمادگی لازم برای تاسیس یک خانه هلال وجود دارد،اما باید در ابتدا آموزش افراد و آمادگی لازم مورد توجه باشد، نمی شود اول خانه هلال تاسیس کرد بعد افراد آموزش های لازم را بینند،عملیاتی بودن فعالیت های خانه هلال اهمیت زیادی دارد.

گفتنی است، در این جلسه به مناسبت هفته نیروی انتظامی از جناب سروان مطهری فرمانده انتظامی دستجرد تقریر شد.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true