×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
رونمایی از نردبان ۴۰ متری امداد و نجات آتش‌نشانی قم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد پیش از ظهر امروز در مراسم رونمایی از نربان ۴۰ متری امداد و نجات و اطفای حریق آتش‌نشانی قم و تقدیر از آتش‌نشانان که در ایستگاه ۲۱ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات آتش نشانانی که با صداقت، استقامت و شجاعت برای حفظ جان و امنیت مردم تلاش می کنند، اظهار کرد: امروز از نظر استاندارد آتش نشانی قم در سطح استاندارد قرار دارد البته این به معنی آن نیست که همه مشکلات برطرف شده است.
شهردار قم با اشاره به همت و تلاش ویژه آتش‌نشانان قمی، اضافه کرد: قبل از تمسک به تجهیزات و امکانات برای خدمت به مردم تمسک ما باید به خدا باشد.
سقائیان‌نژاد با اشاره به ایام اسارت خاندان عصمت و طهارت، گفت: زینب کبری هیچ اسلحه ای در مجلس یزید نداشت اما شجاعت و حقانیت داشت و با همین سلاح مجلس یزید به خاک کشیده شد.
وی با تاکید بر اینکه در یمن هم عربستان با این همه تجهیزات به زانو درآمده است، افزود: در دفاع مقدس هم رزمندگان ما ابهت ٣٧ کشوری که مستقیما با نظام اسلامی درگیر بودند از هم پاشیدند.
شهردار قم با تاکید بر اینکه روح شجاعت، پایداری و از خود گذشتگی از همه امکانات فراتر است و آتش نشانانی می‌خواهیم که متمسک به همین سلاح‌ها باشند، تصریح کرد: تئوری‌های مختلفی در خصوص گزاره‌های یک کشور وجود دارد؛ ترتیب امنیت، اقتصاد و دموکراسی یک تفکر است و ترتیب دموکراسی، اقتصاد و بعد امنیت تفکر دیگری است اما باید دانست کشوری که امنیت ندارد دموکراسی ندارد.
سقائیان‌نژاد با تاکید بر اینکه امنیت برای ما در وهله اول مهم است و بعد اقتصاد و بعد دموکراسی است، گفت: برخی تلاش دارند آزادی بیان را در راس بگذارند تا بستر از هم پاشیدن نظام را فراهم کنند.
وی با اذعان به اینکه تجهیزات و امکانات با حضور آتش نشان شجاع اهمیت پیدا می کند، افزود: باید روی تقویت روحیه شجاعت و ایثارگری بین آتش نشانان بیشتر کار شود که هم اکنون هم آتش‌نشانان در این زمینه زبان‌زد هستند.
شهردار قم بیان کرد: در شرایط تحریم ابهت کشور همه را مغبون کرده است و امروز با عنایت خدا به این جایگاه رسیدیم و دنیای غرب هنوز آن را درک نکرده و فکر می کند با تجهیزات می توان موفق شد.
سقائیان‌نژاد با اشاره به امکانات گسترده‌ای که در سال‌های اخیر برای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم تامین شده است، افزود: برخی کلانشهرها همین یک نردبان را هم ندارند و با قیمت فعلی تهیه این تجهیزات برایشان میسر نیست و باید قدر این امکانات دانسته شود.

رونمایی از نردبان ۴۰ متری امداد و نجات آتش‌نشانی قم

نردبان ۴۰ متری امداد و نجات و اطفای حریق سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم امروز رونمایی شد.

آیین رونمایی از نردبان ۴۰ متری امداد و نجات و اطفای حریق سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم و تجلیل از آتش‌نشانان نمونه، پیش از ظهر امروز با حضور دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار، عبدالله جلالی رئیس شورای شهر و دیگر اعضای شورای شهر و مدیران شهری در ایستگاه ۲۱ سازمان آتش‌نشانی برگزار شد.
نردبان ۴۰ متری امداد و نجات و اطفای حریق ساخت اتریش است که ارتفاع کاری آن ۴٠ متر از سطح زمین و ظرفیت سبد آن ۵ نفر و ظرفیت وزنی آن ۵٠٠ کیلوگرم است.
این نردبان دارای شوت نجات برای نجات افراد بوده و دارای لوله کشی و مانیتورینگ آب در ارتفاع است؛ این نردبان مجهزترین خودرو نردبان آتش نشانی دنیا بوده و در کشور ٢۵ دستگاه از آن وجود دارد.
سیستم ضد واژگونی از مهم ترین امکانات این خودرو بوده و توسط آن به صورت همزمان ١٨ نفر قابل نجات هستند. شوت نجات این نردبان هزار درجه قابلیت تحمل دما دارد و ظرف ۵٠ تا ۶٠ ثانیه در ارتفاع مستقر می‎شود.
شهرداری قم سال ۹۶ درخواست خریداری این نردبان را به قیمت ۵.۳ میلیارد تومان به شرکت تولیدکننده ارسال کرده و ساخت آن حدود دو سال زمان برده است. قیمت تقریبی این نردبان در حال حاضر حدود ۱۸ میلیارد تومان است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم در این مراسم با بیان اینکه در چند سال اخیر اقدامات متعددی در شهر قم صورت گرفته است اظهار کرد: نزدیک به ۳۰۰ نیرو جذب آتش نشانی شده و تجهیزات خوبی خریداری شده اما اگرچه رشد نزدیک به ۴٠٠ درصدی در تجهیزات و امکانات و نیروی انسانی داشتیم ولی کمبودهایی داریم که باید به دنبال رفع آنها باشیم.
شهردار قم هم در این مراسم با اذعان به اینکه تجهیزات و امکانات با حضور آتش نشان شجاع اهمیت پیدا می‌کند، افزود: باید روی تقویت روحیه شجاعت و ایثارگری بین آتش نشانان بیشتر کار شود که هم اکنون هم آتش‌نشانان در این زمینه زبان‌زد هستند.
سقائیان‌نژاد با اشاره به امکانات گسترده‌ای که در سال‌های اخیر برای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم تامین شده است، افزود: برخی کلانشهرها همین یک نردبان را هم ندارند و با قیمت فعلی تهیه این تجهیزات برایشان میسر نیست و باید قدر این امکانات دانسته شود.

رشد قریب به ۴۰۰ درصدی تجهیزات و امکانات آتش نشانی قم

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم نیز گفت: اگرچه رشد نزدیک به ۴٠٠ درصدی در تجهیزات و امکانات و نیروی انسانی داشتیم ولی کمبودهایی داریم که باید به دنبال رفع آنها باشیم.

عباس جعفری پیش از ظهر امروز در مراسم رونمایی از نردبان ۴۰ متری امداد و نجات و اطفای حریق آتش‌نشانی قم و تقدیر از آتش‌نشانان که در ایستگاه ۲۱ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم برگزار شد، با بیان اینکه آتش نشانان ایثارگرانی هستند که دائما از کشور دفاع می کنند، اظهار کرد: آتش نشانان برای خدمت به مردم همواره شجاعت و ایثارگری به خرج می دهند.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با تاکید بر اینکه آتش نشانی قم در برهه ای مظلوم واقع شده بود و از نظر نیروی انسانی و امکانات مشکلات زیادی داشت، اظهار کرد: در این برهه سازمان از کمترین امکانات بهره مند بود و امکانات بسیار محدود ما باعث خدمت رسانی محدود و نارضایتی مردم شده بود.
جعفری با بیان اینکه در چند سال اخیر اقدامات متعددی در شهر قم صورت گرفته است، اظهار کرد: نزدیک به ۳۰۰ نیرو جذب آتش نشانی شده و تجهیزات خوبی خریداری شده اما اگرچه رشد نزدیک به ۴٠٠ درصدی در تجهیزات و امکانات و نیروی انسانی داشتیم ولی کمبودهایی داریم که باید به دنبال رفع آنها باشیم.
وی با اذعان به اینکه تجهیزات آتش‌نشانی قم در مواقع زلزله و نجات بسیار کم است، خاطرنشان کرد: نردبانی در آتش نشانی داریم که نزدیک به ٢٧ سال استفاده می‌شود در حالی که شرکت سازنده اعلام کرده که مدت استفاده از آن ۱۰ سال است و یک پلتفرم ۵۵ متری سازمان هم برای اورهال ارسال شده است اما در تمام شهر نیازمند نردبان و تجهیزات پیشرفته برای خدمت بهتر به مردم هستیم.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true