×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۶ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
دستگیری ۱۷۹ معتاد متجاهر و ۳۶ توزیع کننده مواد مخدر در قم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛سرهنگ “صیاد درویشی” در حاشیه رزمایش زنگ نشاط که به مناسبت بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید در قم برگزار شد، اظهار داشت: در آستانه ورود به سال تحصیلی ۹۸-۹۹ و برای این که محیط را برای دانش آموزان و دانشجویان در مراکز آموزشی و مدرسه ای در حوزه امنیت روانی و نشاط اجتماعی مهیا کنیم، این رزمایش را در بخش های ترافیکی، انتظامی و امنیتی و همچنین در حوزه مبارزه با مواد مخدر و معتادان متجاهر برگزار کردیم.

وی با بیان این که در سال جدید بیش از ۳۵۰ هزار دانش آموز و دانشجو در مراکز آموزشی در قم مشغول تحصیل می شوند، تصریح کرد: در بحث امنیت بایستی خانواده های این افراد دغدغه ای نداشته باشند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم با اشاره به این که این طرح در دو بخش پنهان و آشکار اجرا تا معتادان متجاهر و فروشندگان مواد مخدر دستگیر و شاهد اثربخشی حداکثری در خصوص باشیم، خاطرنشان کرد: طرح مذکور را با بیش از ۱۰۰ حکم ورود به مخفیگاه توزیع کنندگان مواد مخدر آغاز که حاصل آن دستگیری ۱۷۹ معتاد متجاهر و ۳۶ نفر توزیع کننده مواد مخدر و کشف ۶کیلوگرم موادمخدر بوده است.

سرهنگ درویشی با بیان این که اقدامات پلیس محدود به زمان خاصی نبوده و برنامه ریزی و اقدامات بسیار خوبی در مقابله با آسیب های اجتماعی بویژه مواد مخدر و جرایم مرتبط با آن از ابتدای سال جاری آغاز شده است، بیان داشت: حاصل این تلاش ها کشف بیش از ۴ تن مواد مخدر از ابتدای سال جاری بوده که در مقایسه با مدت مشابه ۲۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم با بیان این که دستگیری باندهای قاچاق مواد مخدر در سال جاری ۲۵ درصد افزایش را نشان می دهد، گفت: علی رغم این که مبارزه جدی با هرگونه ناهنجاری در دستور کار پلیس قرار دارد، در این مدت از سوی مردم بیش از ۲ هزار تماس تلفنی به ۱۱۰ گرفته شده که بیش از ۵۰۰ مورد آن در رابطه با خرده فروشان بوده که حاصل آن افزایش ۸۲ درصدی دستگیری هاست.

وی با اشاره به این که وقوع سرقت در قم رو به کاهش است، افزود: بیش از ۷۰ درصد سرقت ها را سرقت های خرد تشکیل می دهد که عمده دلیل آن ناشی از اعتیاد سارقان بوده است.

سرهنگ درویشی گفت: ۱۰۶ مرکز آموزشی در شهر مقدس قم وجود دارد که در نزدیکی مناطق حاشیه ای قرار داشته و توزیع کنندگان مواد مخدر در آن مناطق فعالیت دارند، گفت: برای پیشگیری از آسیب پذیری دانش آموزان و دانشجویان تمرکز ما بیشتر بر روی این نقاط است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم ابرازامیدواری کرد: با تلاش مستمر همکاران در بخش های مختلف بویژه حوزه مبارزه با مواد مخدر و کمک و پشتیبانی سایر دستگاه ها و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بتوانیم این اقدامات را روز به روز افزایش داده و همواره شاهد امنیتی باثبات باشیم.

وی با بیان این که در این طرح از تمامی ظرفیت های انتظامی و ترافیکی و عملیاتی استان استفاده شده است، تصریح کرد: بیش از ۶۵۰ نفر نیرو بکارگیری و ۱۲۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت برای بخش های پنهان و آشکار این طرح اختصاص یافته تا اثر بخشی و بازدارندگی مطلوب را در کاهش فعالیت خرده فروشان و حتی به صفر رساندن آن را محقق سازیم.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم با بیان این که اگر آسیب ها به موقع درمان و پیشگیری نشوند چرخه جرم برای مجرمان مهیا می شود، بیان داشت: پلیس یک نگاه پیشگیرانه نسبت به آسیب های اجتماعی داشته و تلاش می کند تا با کمک و همفکری سایر دستگاه ها آن را کاهش دهد.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true