×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۵ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
ورود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم به حوزه فیلمسازی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛حسن ندافی امروز در نشست خبری سی‌ودومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان قم که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم برگزار شد، اظهار کرد: امسال سینمای کانون قم از ۳۱ مرداد تا ۴ شهریور میزبان جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان استان قم است.

وی با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان متولی امر کودک و نوجوان در کشور است، تصریح کرد: امسال کانون پرورش فکری در شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان نقش محوری داشت و از ظرفیت این نهاد به خوبی استفاده شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان قم افزود: علاوه بر علاقه مندان و عموم مردم، کودکان و نوجوانان عضو ۱۰ مرکز کانون در سراسر استان به طور ویژه به تماشای جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان خواهند نشست.

ندافی افزود: کانون پرورش فکری قم در زمینه های علمی، فرهنگی، هنری، ادبی و دینی فعالیت دارد و اخیرا چهار مخترع از کانون در دانشگاه امیر کبیر برگزیده شدند.

وی تصریح کرد: همچنین سال گذشته در زمینه فیلم سازی، یک کودک ۱۲ ساله قمی توانست در جشنواره رتبه اول را بدست آورد.

وی همچنین به راه اندازی سینمای کانون قم اشاره کرد و گفت: این سینما از ابتدای سال جاری راه اندازی و با استقبال مواجه شد و اکران فیلم‌های کودک و نوجوان به صورت ویژه در این سینما دنبال می شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان قم به ورود کانون به بحث فیلمسازی اشاره کرد و افزود: در آینده نه چندان دور شاهد معرفی نوجوانان با استعداد در زمینه فیلم و فیلمسازی و کارگردانی خواهید بود.

ندافی تصریح کرد: به زودی شاهد تولید فیلم های کوتاه و فیلم های یک دقیقه ای با مضامین مختلف به ویژه مضامین دینی توسط نوجوانان فیلمساز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: در بحث آموزش فیلمسازی بسیار جدی هستیم و کارگاه های آموزشی با اساتید مطرح برگزار خواهیم کرد.

جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان در قم برگزار می‌شود

رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز با بیان اینکه جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوان از ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه در قم آغاز می‌شود، گفت: این جشنواره از روز پنجشنبه ۳۱ مرداد تا روز دوشنبه ۴ شهریور در سینمای کانون قم برگزار می شود و روزانه دو فیلم جشنواره در دو سانس ۱۸ و ۲۰:۳۰ به روی پرده می‌رود.

به گزارش ستاد خبری سی‌ودومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان قم، محمد کاظم رضوانی امروز در نشست خبری سی‌ودومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان قم که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم برگزار شد، با بیان اینکه استان قم برای سومین دوره میزبان فیلم‌های جشنواره کودک و نوجوان است، اظهار کرد: این جشنواره از روز پنجشنبه ۳۱ مرداد تا روز دوشنبه ۴ شهریور در سینمای کانون قم برگزار می شود.

وی به اکران ۱۰ فیلم جشنواره کودک و نوجوان در سینما کانون قم اشاره کرد و افزود: فیلم‌های «داستان‌های باغ جادویی آنتون کرینگز»، «بنیامین»، «جزیره گنج»، «قطار آن شب»، «جوانمردان»، «بیست و سه نفر»، «اینجا خانه من است»، «منطقه پرواز ممنوع»، «غرغرو وارد می‌شود» و «تورنادو» به عنوان فیلم‌های جشنواره کودک و نوجوان در سینما کانون قم اکران خواهند شد.

رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با بیان اینکه جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوان از ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه در قم افتتاح می شود، تصریح کرد: روزانه دو فیلم در دو سانس ۱۸ و ۲۰:۳۰ به روی پرده می رود.

رضوانی با اشاره به اینکه سینما کانون قم دارای ظرفیت ۲۲۰ صندلی است، افزود: بلیت‌های جشنواره برای عموم علاقه مندان به مبلغ ۵ هزار تومان از طریق سایت سینما تیکت قابل خریداری است.

وی همچنین از اجرای بخش «پروانه‌های فیروزه‌ای» خبر داد و گفت: یک تیم داوری پانزده نفره متشکل از کودکان و نوجوانان ۹ تا ۱۵ ساله در قالب این طرح به داوری آثار می نشینند.

رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم تصریح کرد: کارگاه آموزشی ویژه داوران کودک و نوجوان این جشنواره‌ با حضور آقای سید امیر طباطبایی، فیلمساز و کارشناس مرکز سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور برگزار و در این کارگاه به مباحث شناخت فیلم و معیارهای ارزیابی فیلم پرداخته شد.

رضوانی همچنین از اکران فیلم‌های جشنواره کودک و نوجوان توسط سینما سیار با شعار «رویای کودکان سیل‌زده را بسازیم» در ۱۴۴ نقطه کشور خبر داد و گفت: این رخداد نیز در بخش‌های استان قم از جمله کهک، قنوات، فردو و وشنوه برگزار خواهد شد و تعدادی از فیلم‌های این جشنواره به همت انجمن سینمای جوانان قم در مناطق مورد اشاره اکران می شود.

وی در پایان از توسعه و برگزاری جشنواره های سینمایی در استان ها به عنوان رویکرد مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یاد کرد و گفت: در سال جاری، برگزاری جشنواره سینما حقیقت، جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران و جشنواره فیلم فجر در دستورکار قرار دارد.

رسانه‌ها در انعکاس اخبار جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان اهتمام داشته باشند

معاون مطبوعات و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز با قدردانی از همراهی اصحاب رسانه در پوشش و انعکاس اخبار جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی در قم، گفت: امیدواریم انعکاس اخبار جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان نیز با همت و تلاش خبرنگاران استان به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

محمد جواد محرابی امروز در نشست خبری سی‌ودومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان قم که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم برگزار شد، اظهار کرد: امسال نیز استان قم برای سومین دوره افتخار دارد میزبان فیلم های جشنواره کودک و نوجوان باشد.

وی با اشاره به سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر اینکه «ایران فقط تهران نیست»، گفت: این جشنواره سینمایی و فرهنگی با نگاه مثبت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ۳۰ استان برگزار می شود.

معاون مطبوعات و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با قدردانی از همراهی اصحاب رسانه در پوشش و انعکاس اخبار جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی در قم، گفت: امیدواریم انعکاس اخبار این رویداد سینمایی و فرهنگی نیز با همت و تلاش خبرنگاران استان به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

خاطرنشان می شود سی‌ودومین جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان در استان قم به مدت ۵ روز از ۳۱ مرداد تا  ۴ شهریور به میزبانی سینمای کانون قم برگزار می شود.

جدول اکران فیلم‌های جشنواره کودک و نوجوان در قم

همچنین رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به اکران ۱۰ فیلم‌ سی و دومین جشنواره بین المللی کودکان و نوجوانان در این استان، گفت: جدول اکران فیلم‌های این جشنواره در قم اعلام شد.

محمد کاظم رضوانی با اشاره به برگزاری سی‌ودومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان همزمان با استان اصفهان در ۳۰ استان کشور، اظهار کرد: در استان قم نیز ۱۰ فیلم جشنواره همزمان با سراسر کشور به روی پرده خواهد رفت.

وی افزود: فیلم‌های «داستان‌های باغ جادویی آنتون کرینگز»، «بنیامین»، «جزیره گنج»، «قطار آن شب»، «جوانمردان»، «بیست و سه نفر»، «اینجا خانه من است»، «منطقه پرواز ممنوع»، «غرغرو وارد می‌شود» و «تورنادو» به عنوان فیلم‌های جشنواره کودک و نوجوان در سینما کانون قم اکران خواهند شد.

رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم تصریح کرد: فیلم‌های این جشنواره در دو سانس ۱۸ و ۲۰:۳۰ به مدت ۵ روز از پنجشنبه ۳۱ مرداد تا دوشنبه ۴ شهریور در سینما کانون قم واقع در شهرک پردیسان اکران می‌شود.

رضوانی با اشاره به اینکه ۱۵ دانش آموز قمی به داوری آثار جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان می پردازند، تصریح‌ کرد: برای این دانش آموزان ۹ تا ۱۵ ساله، یک کارگاه آموزشی کوتاه مدت با تدریس آقای سید امیر طباطبایی از فیلمسازان استان قم و کارشناس سینمایی مرکز پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور برگزار شده است.

کارگاه آموزشی داوران جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان قم برگزار شد

کارگاه آموزشی ویژه داوران سی‌ودومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان در قم با تدریس سید امیر طباطبایی، کارشناس مرکز سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان کشور برگزار شد.

کارگاه آموزشی کوتاه مدت ویژه داوران کودک و نوجوان جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان در استان قم برگزار شد.

سید امیر طباطبایی از فیلمسازان قم و کارشناس مرکز سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان کشور با اشاره به سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر اینکه «ایران فقط تهران نیست»، گفت: وزارت ارشاد به دنبال این است که جشنواره های فرهنگی و هنری از جمله جشنواره فیلم کودک و نوجوان که برای همه فرزندان ایران است، در سراسر کشور توسعه داشته باشد.

وی با بیان اینکه یکی از بخش‌های داوری جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان مربوط به داوری آثار توسط دانش آموزان ۹ تا ۱۵ ساله است، تصریح کرد: در این بخش، داوران کودک و نوجوان، فیلم های برگزیده را از نگاه خود انتخاب می کنند که برای فیلم‌سازان، این بخش داوری از اهمیت بسیاری برخوردار است چراکه مخاطب اصلی این سینما، کودکان هستند.

این فیلمساز استان قم افزود: داوران کودک و نوجوان جشنواره، مشخص می کنند که فضای ترسیم شده در کدام فیلم به ذهنیت آنها نزدیک تر است.

طباطبایی با بیان اینکه گروه داوری کودک و نوجوان متشکل از ۱۵ داور اصلی و ۵ داور علی البدل است، تصریح کرد: این تجربه برای نخستین بار در قم انجام می شود که داوری ٍآثار توسط کودکان انجام می شود و از این تجربه، ایده هایی برای دوره های بعد خواهیم گرفت که قوی تر ظاهر شود.

وی در ادامه به مهم ترین شاخص های انتخاب داوران کودک و نوجوان اشاره کرد و افزود: بیشتر داوران عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند و در زمینه‌های از جمله حوزه فیلم، نمایش و قصه گویی فعالیت دارند.

مدرس دوره آموزشی داوران جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان در قم، افزود: در این دوره آموزشی، در رابطه با معیارهای انتخاب فیلم، موضوع شناسی، قدرت تاثیر و درک بصری و معنایی فیلم، بحث و تبادل نظر شد.

طباطبایی خاطرنشان کرد: داوران کودک و نوجوان حاضر در این دوره دارای سواد بصری و اطلاعات عمومی خوبی بودند و خوشبختانه نسلی در حال پرورش است که در سطح بالایی از نگاه فرهنگی قرار دارد.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true