×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۴ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
از گام نخست راه اندازی باشگاه خبرنگاران جمعیت هلال احمر قم تافستیوال مدارس فوتبال

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛به همت معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم، در تیرماه سال جاری ۱۳۲۸ نفر از آموزشهای امدادی بهره بردند.

برگزاری ۵۱ دوره آموزشی در چهارمین ماه سال ۹۸

به همت معاونت آموزش و پژوهش، همزمان با آغاز فصل اوقات فراغت و تیرماه سال جاری، ۱۳۲۸ نفر(معادل ۴۷۴۵۳ نفر ساعت) از آموزشهای امدادی و همگانی جمعیت هلال احمر استان قم بهره بردند.

محمدرضا بهرامی، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم با اعلام این خبر افزود: حوادث غیر مترقبه سال ۱۳۹۷، ضرورت ایجاد آمادگی عموم شهروندان استان قم را بیش از گذشته به همگان تذکر می دهد.

وی بیان کرد: با این دیدگاه ۱۳۲۸ نفر از شهروندان استان در تیرماه سال جاری با شرکت در ۵۱ دوره آموزشی آموزشهای امدادی را فرا گرفتند.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: این دوره های آموزشی به، ۱۱۶۰ نفر (۲۵۵۲۰ نفرساعت) در ۴۶ حضوری، ۱۲۹ نفر(۲۰۶۴۰ نفرساعت) در ۵ دوره عمومی امداد و نجات، ۱۷نفر(۷۶۵ نفرساعت) در ۱ دوره تخصصی پایه امداد و نجات، ۲۲ نفر(۵۲۸ نفرساعت) در دوره ضمن خدمت ارائه شده است.

یادآور می شود؛ در مجموع ۴ ماهه نخست امسال ۲۷۸۳ نفر(۸۳۰۳۷ نفرساعت) از آموزشهای معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر بهره بردند.

برگزاری دوره اقدامات پایه پیش بیمارستانی ویژه مربیان امدادی در قم

به همت معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم، دوره اقدامات پایه پیش بیمارستانی (کلیات تروما، اصول ارزیابی بیماران ترومایی؛ جراحت های بافت نرم و سوختگی) ویژه مربیان امدادی در قم برگزار شد.

محمدرضا بهرامی، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم در این خصوص گفت: دوره اقدامات پایه پیش بیمارستانی شامل؛ (کلیات تروما، اصول ارزیابی بیماران ترومایی؛ جراحت های بافت نرم و سوختگی) با حضور شماری از مربیان امدادی هلال احمر برگزار شد.

وی اشاره به اینکه گواهینامه پایان دوره ۴۵ ساعته به پذیرفته شدگان این دوره اعطاء می شود، بیان کرد: این دوره تخصصی که با مجوز معاونت آموزش، پژوهش و فناوری و سازمان امداد و با حضور ۲۵ نفر از مربیان امدادی از تاریخ ۲۶ تیرماه سال جاری آغاز شده و تا روز نخست مردادماه ۹۸ به مدت ۹ روز برگزار شد.

بهرامی با اشاره به موضوع و مباحث آموزشی این دوره افزود: وظایف امدادگران، مدیریت راه هوایی، ترومای سر و ستون فقرات
ترومای قفسه سینه، شکم و کلیات تروما، اصول ارزیابی بیماران ترومایی؛ جراحت های بافت نرم و سوختگی، ارزیابی و تثبیت پزشکی مصدوم، تریاژ در حوادث، ترومای اسکلتی، عضلانی و اصول آتل بندیاز مباحث ارائه شده در این دوره بود.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم، اضافه کرد: همچنین فوریت های داخلی (سکته قلبی – سکته مغزی – کمای دیابتی – خونریزی گوارشی)؛ حمل مصدوم، آناتومی و فیزیولوژی – اسکلتی – تنفس – گردش خون، از دیگر سرفصل های ارائه شده در این دوره به شمار می رود.

یادآور می شود؛ اهمیت بازآموزی و بروزرسانی مباحث پیش بیمارستانی بویژه برای مربیانی که تدریس مباحث امدادی را بر عهده دارند، ایجاب می کند که این دوره با دعوت از اساتید مجرب استانی برگزار شود.

برگزاری مانور امداد و نجات و اطفای حریق در زندان مرکزی لنگرود قم

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم، از اجرای مانور امداد و نجات و اطفای حریق در زندان مرکزی لنگرود قم خبر داد.

هادی سلیمی اظهار کرد: سناریوی این مانور شامل وقوع حریق در بند ۳ زندان لنگرود و اجرای عملیات خروج اضطراری زندانیان از سایر بندها و تخلیه مصدومین و آسیب دیدگان ناشی از حریق در بند ۳ و عملیات اسکان اضطراری بود.

وی تصریح کرد: در این مانور ۲۵ نفر امدادگر و نجاتگر عملیاتی در قالب ۴ تیم پیش بیمارستانی، ۲ تیم اسکان و ۱ تیم پشتیبانی عملیات حضور داشتند.

سلیمی با اشاره به اینکه تعداد ۴ دستگاه آمبولانس و ۲ خودروی کمک دار و فرماندهی در این مانور به کارگیری شد. افزود: این مانور با اعلام حادثه حریق زندان توسط یگان حفاظت زندان به مرکز کنترل و هماهنگی و عملیات ۱۱۲ در ساعت ۸ صبح آغاز شد و بلافاصله پس از هماهنگی های عملیاتی تیم ها به منطقه مانور اعزام شدند.

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم با تشریح روند اجرای این مانور ادامه داد: پس از حضور تیم ها و استقرار در بند ۳ زندان، پس از اطفا حریق توسط دستگاه های مسول، تیم های پیش بیمارستانی و نجات نسبت به تخلیه اضطراری و انتقال مصدومین سرپایی اقدام کردند.

سلیمی با تاکید بر اهمیت ارتقای آمادگی تیم های امدادی با انجام مانورهای امدادی گفت: همزمان یک چادر درمانگاهی بزرگ و دو چادر امدادی تیپ دو جهت درمان سرپایی و اسکان بازماندگان حادثه در محوطه روباز زندان آماده و نسبت به انجام شرح وظایف اقدام کردند.

وی یادآور شد: این مانور با همکاری و مشارکت دستگاه های امدادی استان به منظور ارتقای توان عملیاتی و افزایش هماهنگی ها اجرا شد. و در پایان توسط عوامل اجرایی و انتظامی زندان های استان قم از همکاری و حضور پرشور تیم های معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر در این مانور تقدیر شد.

افزایش توان تیم های آنست هلال احمر قم

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم از تقویت توان تیم های آنست و افزودن دو سگ به این تیم در استان قم به عنوان نخستین استان کشور خبر داد.

هادی سلیمی با اشاره به اهمیت توان افزایی و تقویت توان تیم های امدادی و به روزرسانی تجهیزات امداد و نجات استان قم اظهار کرد: در این راستا استان قم به عنوان نخستین استان در کشور، اقدام به افزایش توان تیم های آنست هلال احمر استان قم با افزودن دو سگ به این تیم کرده است.

وی با اشاره به خصوصیت های جسمی و توانایی های این سگ های آنست گفت: “لابرادو” یکی از نژادهای پر طرفدار است و از سایز متوسط تا بزرگ، با بدنی محکم و ورزیده که با هوش در دنیا شناخته می شوند و علاوه بر قابلیت های حرکتی و ورزشی ای که دارند، این سگ ها توانایی کشف مواد مخدر و مواد منفجره را دارند و نجات غریق و جستجو و نجات از دیگر توانمندی های این سگ ها به شمار می رود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به اینکه طول عمر متوسط این نژاد ۱۲ سال و ۳ ماه برآورد شده است و برخی تا ۱۹ سال عمر میکنند. افزود: این زمان برای تربیت و بکارگیری این سگ ها در حوادث میتواند بیش از یک دهه تیم های آنست را آماده حضور در حوادث کند.

سلیمی با تاکید بر اینکه این سگ ها از نژاد باهوشترین سگ ها انتخاب شده اند و به همین دلیل مناسبِ ماموریت ها نجات و شناسایی و جست و جو هستند. گفت: تربیت آسان، یکی از دلایل بکارگیری این سگ ها در هلال احمر است.

وی با بیان اینکه این سگ ها از سوی سازمان امداد و نجات کشور تحت آموزش قرار گرفته و در تست‌های اخذ شده نیز موفق بوده خاطرنشان کرد: این سگ‌ها پس از آموزش در اختیار استان قم قرار گرفته اند و پیش بینی می شود با کمک این سگ‌ها عملیات جستجو برای یافتن افراد مفقود شده را در مدت زمان کمتری انجام شود.

برگزاری کارگاه آشنایی با فضای مجازی و جرایم سایبری در قم

کارگاه آموزشی «آشنایی با فضای مجازی و جرایم سایبری» با حضور شماری از اعضای کانون های دانشجویی در مرکز امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد.

به همت معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم کارگاه آموزشی «آشنایی با فضای مجازی و جرایم سایبری» برگزار شد.

این کارگاه، در راستای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و همچنین ارائه ی آموزش های به روز در حوزه بهره مندی از فضای مجازی با توجه به گسترش استفاده از این فضا در بین جوانان برگزار شد.

این کارگاه با حضور جمعی از جوانان عضو کانون های دانشجویی هلال احمر در مرکز امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد و اعضای شرکت کننده با نحوه استفاده از قابلیت ها و همچنین مباحث آسیب ساز در این محیط آشنا شدند.

یادآور می شود؛ در کارگاه آشنایی با فضای مجازی و جرایم سایبری که با محوریت آشنایی اعضای دانشجو با وب سایت های اینترنتی، نرم افزارها و فایل های کدگذاری شده قابل جاسوسی و … برگزار شد؛ دانشجویان اطلاعات متنوعی در این خصوص دریافت کردند.

«پیشگیری از اعتیاد» پیشتاز در برنامه های غنی سازی اوقات فراغت جوانان هلال احمر قم

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم فعالیت های اجرا شده ویژه تابستان در راستای غنی سازی اوقات فراغت با موضوع «پیشگیری از اعتیاد» را تشریح کرد.

محمد مصباحی اظهار کرد: برنامه های اجرا شده ویژه تابستان برای غنی سازی اوقات فراغت در راستای «پیشگیری از اعتیاد» معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم مبنی بر درخواست مصوبه کمیته فرهنگی پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با مشارکت جوانان اجرایی شد.

وی تصریح کرد: برگزاری دوره های علمی، هنری، فرهنگی، رایانه، زبان، ورزشی، مهارت های زندگی و… از جمله فعالیت های آموزشی و فرهنگی در مرکز امور جوانان هلال احمر در تابستان سال جاری بود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به برگزاری کارگاه های تخصصی گفت: طرحی برای زندگی (تعیین چشم انداز و هدف گذاری)، مدیریت رفتار هیجانی (مدیریت عمل، فکر و احساس، جسم)؛ مدیریت در قرن ۲۱ (مدیریت روابط بین فردی)؛ انتخاب مسؤولانه و خلاقانه و کسب مهارت های قبل از ازدواج بر مبنای از دیگر کارگاه های آموزشی این ایام به شمار می رود.

وی با اشاره به گزارش عملکرد اهم اقدامات حوزه فرهنگی پیشگیری معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم در ۴ ماهه اول سال ۱۳۹۸ بیان کرد: کارگاه های آموزشی با مباحثی همچون؛ تئوری انتخاب، فرزند پروری، مدیریت هیجانات، بله بی بله( مهارت نه گفتن)؛ بازآفرینی خود (معمار زندگی خود باشیم) از دیگر دوره های آموزشی در حوزه جوانان بود.

مصباحی با بیان اینکه ارائه آموزش ها موجب توانمند سازی نسل جوان برای زندگی بهتر در جامعه کنونی می شود افزود: همچنین برگزاری دوره هایی با مباحث؛ فلسفه زندگی، سبک زندگی، انتخاب مسؤولانه، مسوولیت پذیری، هدف گذاری و چینش مجدد اهداف از دیگر مطالبه ارائه شده در کارگاه های آموزشی معاونت امور جوانان هلال احمر بود.

بهره مندی بیش از ۸۵۰ نفر از دوره های آموزشی آشنایی با نهضت صلیب سرخ و هلال احمر در قم

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم خبر داد: از آغاز سال ۹۸ تا نیمه تابستان سال جاری ۸۵۷ نفر در مرکز امور جوانان هلال احمر قم تحت آموزش دوره آشنایی با نهضت صلیب سرخ و هلال احمر قرار گرفته اند.

محمد مصباحی با بیان این خبر اظهار کرد: آشنایی با تاریخچه، اصول و اهداف جمعیت هلال احمر یکی از راه های جذب عموم مردم به حضور و مشارکت در برنامه های این جمعیت جهانی است.

وی تصریح کرد: در این راستا معاونت امور جوانان جمعتی هلال احمر استان قم به صورت مستمر دوره ها و کارگاه های آموزشی با موضوع آشنایی با نهضت صلیب سرخ و هلال احمر را در طول سال برگزار می کند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون در مرکز امور جوانان هلال احمر استان، ۸۵۷ نفر تحت آموزش دوره آشنایی با نهضت صلیب سرخ و هلال احمر قرار گرفته اند.

مصباحی با اشاره به اینکه فعالیت های آموزشی مورد استقبال فراگیران بویژه در ایام اوقات فراغت است افزود: تلاش کردیم این دوره ها را برای اعضای جدید در دانشگاه ها و مراجعان و فراگیران کلاس های فرهنگی و هنری مرکز امور جوانان با هدف آشنایی آنها با فعالیت های امدادی و عام المنفعه برگزار کنیم.
گردهمایی سالانه اعضای پروژه داوطلبی جهیزیه در قم برگزار شد

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم از برگزاری نشست سالانه اعضای پروژه داوطلبی جهیزیه به مناسبت سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) خبر داد.

این گردهمایی همه ساله به مناسبت روز پیوند دو نور آسمانی و در راستای برپایی جشن این ازدواج و وصلت آسمانی و همچنین تقدیر از اعضای فعال شاخه های جهیزیه برگزار می شود.

امیرحسین علیمردانی در این گردهمایی صمیمانه ضمن تبریک این روز اظهار کرد: این پروژه داوطلبی در راستای اهداف نوعدوستانه و والای جمعیت، همچون حمایت از زندگی و سلامت انسانها و تامین احترام انسانها و همچنین تسکین آلام بشری انجام می شود.

وی با اشاره به سابقه درخشان ۱۳ ساله این پروژه که از سال ۸۵ شروع به کار کرده است افزود: به صورت میانگین سالانه حدود ۷۰ جهیزیه اهدا شده و ما امروز مفتخریم که حدود ۱۰۰۰ کمک جهیزیه از ابتدای اجرای این طرح انسان دوستانه تا کنون به نوعروسان کم برخوردار اهدا شده است.

جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم در ادامه با ارائه گزارشی از اجرای این طرح گفت: تمام این تلاش ها و خدمات ارائه شده در طرح پروژه داوطلبی جهیزیه با همت داوطلبان نیکوکار و خیرین انجام شده و هیچگونه اعتبار دولتی در آن سهیم و دخیل نبوده است.

علیمردانی تصریح کرد: طرح پروژه داوطلبی جهیزیه داوطلبان هلال احمر در قم، خدمتی نوعدوستانه است که بدون شک در کاهش آسیب های اجتماعی موثر بوده و دغدغه خانواده ها رو در تامین جهیزیه کاهش داده است.

وی در پایان گفت: امروز با وجود شرایط سخت اجتماعی و اقتصادی، وظیفه خیرین و داوطلبان در جهت توسعه اینگونه برنامه ها بیش ار پیش احساس میشود و انتظار می رود با توسعه شاخه های جهیزیه و تعامل بیشتر با اتحادیه ها و کارخانجات همسو بتوانیم در این مسیر گام های موثرتری برداریم.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم یادآور شد؛ حفظ کرامت بهره وران و مراجعان تحت پوشش این طرح همواره از نکات بسیار مهمی است که سرلوحه کار خیرین بوده و خواهد بود.

در ادامه این نشست، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قم با حضور در جمع داوطلبان اظهار کرد: باید شرایط ازدواج آسان را برای جوانان فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه متعادل کردن مهریه و فرهنگ سازی در راستای تشکیل خانواده و هویت بخشی به جوانان می تواند در این مسیر تاثیرگذار باشد، گفت: تاسی از سبک زندگی حضرت علی (علیه السلام) و حضرت فاطمه (سلام الله علیها) به عنوان الگویی بی بدیل می تواند راهگشا و تسهیلگر در این امر خیر شود.

سیدمصطفی علامه مهری ضمن تقدیر از تلاش های داوطلبان و خیرین در اجرای این طرح افزود: ترویج ازدواج آسان و تامین جهیزیه نوعروسان کم برخوردار با مشارکت خیرین، موسسه های خیریه و داوطلبان موجب رفع مشکلات بسیاری از زوج های جوان با اجرای این طرح خدا پسندانه شده است.

گفتنی است، مدیحه سرایی توسط مداح اهل بیت و ارائه گزارش توسط رئیس هیئت مدیره جهیزیه و همچنین تجلیل از فعالان طرح جهیزیه با اهدای لوح سپاس و هدیه از دیگر برنامه های این برنامه بود.

اجرای مرحله دوم طرح «نذر آب» در استان سیستان و بلوچستان

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم از اجرای مرحله دوم طرح «نذر آب» با حضور داوطلبان استان قم در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

امیرحسین علیمردانی در خصوص اجرای طرح نذر آب ۲ گفت: دهستان مورتان از توابع شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان محل برگزاری دومین مرحله از این طرح ملی است.

وی با اشاره به اینکه در اجرای این طرح شاهد مشارکت برخی از موسسات مردم نهاد خواهیم بود، تصریح کرد: اعضای تیم اعزامی به این مناطق را، پزشکان فوق تخصص، متخصص و عمومی، روانشناسان، مشاوران مامایی و تکنسین های دارویی تشکیل می دهند.

وی با اشاره به اهم اقداماتی که در اجرای این طرح صورت خواهد گرفت، افزود: ارائه خدمات رایگان پزشکی همچون درمان و اهدای دارو با حضور پزشکان فوق تخصص و متخصص و تیم های پیراپزشکی و همچنین اهدای بسته های حمایتی در قالب لوازم التحریر برای کودکان از برنامه های مرحله دوم طرح «نذر آب» است.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: بررسی و رفع مشکلات آب آشامیدنی، ارائه خدمات آموزشی درخصوص بیماریهای شایع منطقه، اجرای برنامه های فرهنگی و برپایی ایستگاه های بازی و نقاشی برای کودکان از دیگر برنامه های این طرح به شمار می رود.

یادآور می شود؛ مرحله نخست طرح «نذر آب» سال گذشته و با حضور داوطلبان هلال احمر استان قم در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

برگزاری دوره ضمن خدمت برنامه ریزی و اقدام در بحران ویژه مدیران استان قم

دوره ضمن خدمت برنامه ریزی و اقدام در بحران ویژه مدیران استان قم در محل مدیریت آموزش و پژوهش توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد.

با هماهنگی استانداری قم؛ دوره ضمن خدمت برنامه ریزی و اقدام در بحران ویژه مدیران استان در محل مدیریت آموزش و پژوهش توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم اظهار کرد: در این دوره که بیش از ۶۰ تن از مدیران پایه و میانی حضور داشتند، رئیس اداره آموزش و پژوهش جمعیت استان بعنوان مربی کلاس اعزام شده و به ارائه مباحثی همچون برنامه ریزی در بحران، جایگاه آن در چرخه مدیریت بحران، فرایند برنامه ریزی کارآمد، برنامه آمادگی فوری، کارکردهای برنامه ریزی و… پرداخت.

محمدرضا بهرامی، با اشاره به اهمیت توانمندسازی مدیران استانی در زمینه بحران افزود: آمادگی مدیران استانی در زمان وقوع حوادث احتمالی و پیش آن، موجب کاهش آسیب ها و برنامه ریزی مطلوب در مقابله با بحران ها می شود.

برگزاری دوره های ضمن خدمت آمادگی عملیاتی برای شرایط اضطراری

به همت معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم دوره ضمن خدمت کارکنان جمعیت با عنوان آمادگی عملیاتی برای شرایط اضطراری ویژه ۳ گروه از پرسنل برگزار شد.

به همت معاونت اموزش و پژوهش جمعیت استان قم، دوره ۸ ساعته اولین گروه ضمن خدمت کارکنان جمعیت با عنوان آمادگی عملیاتی برای شرایط اضطراری برگزار شد.

محمدرضا بهرامی افزود: این دوره پس از اخذ مجوز استان از معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت، برگزار می شود.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم گفت: با عنایت به لزوم حضور و استفاده اکثر همکاران از آموزشهای کاربردی این دوره، حضور کارکنان در ۳ دوره شامل: یک دوره برای خواهران و دو دوره برای برادران سازماندهی شده است.

وی تصریح کرد: مباحث کاربردی این دوره شامل؛ احیای قلبی ریوی، پانسمان و بانداژ، پناه گیری، چادر زنی و اطفاء حریق است در پایان دوره گواهینامه ضمن خدمت ۸ ساعته برای شرکت کنندگان صادر می شود.

از برگزاری نشست مجمع خیرین هلال احمر قم تا آمادگی برای اجرای مرحله دوم طرح «نذر آب»

نشست مجمع خیرین هلال احمر قم با موضوع اجرای مرحله دوم طرح «نذر آب» در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان قم متشکل از ۲۰ تن از داوطلبان، جوانان برای اجرای مرحله دوم طرح «نذر آب» عازم استان سیستان و بلوچستان می شوند.

بر اساس این گزارش، نشست مجمع خیرین هلال احمر قم در خصوص نحوه ی اجرای مرحله دوم طرح «نذر آب» در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

در این نشست هماهنگی های لازم و پشتبانی جهت هرچه بهتر برگزار شدن این طرح در مرحله دوم، مورد بررسی و رایزنی قرار گرفت.

یادآور می شود؛ در این نشست مقرر شد، تیم نخست از روز ۲۶ مرداد ماه سال جاری جهت بررسی و هماهنگی های لازم در منطقه به استان سیستان و بلوچستان اعزام شود.

در این کاروان سلامت که با رویکرد درمانی، فرهنگی، آموزشی و حمایتی به دهستان مورتان از توابع شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان که محل برگزاری دومین مرحله از طرح ملی «نذر آب» است اعزام خواهد شد، پزشکان متخصص ریه، زنان و زایمان، متخصص اطفال و عمومی حضور دارند.

همچنین، تیم سحر معاونت امور جوانان هلال احمر قم و تیم فرهنگی، روانشناس، مشاوره ماما و تیم پرستاری این کاروان سلامت را جهت ارائه خدمات متنوع به مردم مناطق کم برخودار این استان همراهی می کنند.

گام نخست راه اندازی باشگاه خبرنگاران جمعیت هلال احمر در قم

مراسم آغاز به کار باشگاه خبرنگاران جمعیت هلال احمر در نشست ویدیو کنفراس با حضور ۷ استان صبح امروز برگزار شد.

صبح همزمان در نشست دور میزی با حضور مدیر کل روابط عمومی جمعیت هلال احمر کشور و شماری از اعضای باشگاه خبرنگاران جمعیت هلال احمر در ۷ استان پایلوت این طرح، این باشگاه آغاز به کار کرد.

در نشست، امیرحسین علی مردانی با ارائه گزارشی از روند عضوگیری و فراخوان خبرنگاران استان قم به حضور در این باشگاه، بر اهمیت اطلاع رسانی سریع و صحیح در هلال احمر تاکید کرد.

وی ابراز امیدواری کرد، راه اندازی این باشگاه، چشم انداز روشنی برای ادامه مسیر اطلاع رسانی حرفه ای تر در زمینه فعالیت های عام المنفعه و امدادی جمعیت هلال احمر باشد.

یادآور می شود؛ جمعیت هلال احمر استان قم به عنوان یکی از ۷ استان پایلوت اجرای طرح باشگاه خبرنگاران جمعیت هلال احمر است.

گفتنی است؛ این باشگاه با هدف تقویت توان رسانه ای هلال احمر در زمان بحران ها و همچنین در راستای جذب و سازماندهی و بهره مندی از پتانسیل خبرنگاران و اهالی رسانه برای تولید و انتشار محتواهای رسانه ای در حوزه امدادی و بشردوستانه، در قالب طرحی از سوی روابط عمومی جمعیت هلال احمر کشور ارائه شده است و در گام نخست، راه اندازی آن در ۷ استان کشور به صورت آزمایشی کلید خورد.

فستیوال مدارس فوتبال منتخب استان قم با محور دوستی و مهرورزی برگزار شدمعاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم گفت: فستیوال مدارس فوتبال منتخب در استان قم با حضور تیم نوجوانان هلال احمر به مدت دو شب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمد مصباحی عنوان کرد: ۱۰ مدرسه فوتبال در این فستیوال حضور یافتند و به مصاف هم رفتند.

وی اظهار کرد: فستیوال مدارس فوتبال منتخب در استان قم به مدت دو شب برگزار شد.

مصباحی بیان کرد: آکادمی ستارگان هلال احمر، فعالیت های خود را از سال ۷۶ آغاز کرده و همچنان با حضور پرشور نوجوانان این فعالیت ها ورزشی در راستای حمایت از سلامت و زندگی اسنان ها که از اهداف هلال احمر است، ادامه دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۵۰ نوجوان آموزش های ورزش فوتبال را فراگرفته اند که امسال طبق روال گذشته یک فستیوال برگزار شد و بهترین تیم های استان به آن دعوت شدند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم خاطرنشان کرد: با حضور این فوتبال آموزان رقابت و بازی های دوستانه ای انجام شد و این رقابت ها به پایان رسید و خانواده ها در برنامه پایانی حضور یافتند.

وی گفت: در این رقابت ها گروه سنی از ۷ تا ۱۴ سال را پوشش داده ایم و تلاش می کنیم نوجوانان مستعد در مسابقات شرکت داده شوند.

مصباحی بیان کرد: فوتبال آموزان توانایی های خوبی دارند و تحت عنوان تیم های منتخب در طول سال با آن ها کار می شود.

وی افزود: برنامه ریزی ۵ ساله ای را برای آن ها تعریف شده است تا علاوه به حفظ و نگهداری آنها و سازماندهی جهت مشارکت در فعالیت های امدادی و بشردوستانه؛ فوتبالیست های خوبی برای استان تربیت شوند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: این گروه سنی توسط استعدادهای تیم ملی دیده می شوند و قطعا برنامه هایی در سطح کشور برای آن ها وجود دارد تا جذب تیم های ملی شوند.

وی بیان کرد: فراگیرانی که تحت عنوان فستیوال فعال اند ۲۰ نفر از هر مدرسه فوتبال هستند که ۳۰۰ نفر در گروههای سنی مختلف در دو شب با هم رقابت کردند.

وی تاکید کرد: فستیوال هیچگاه برای برد و باخت در این گروه سنی مطرح نیست بلکه می خواهد فرزندان رفتار اجتماعی و منش ورزشی را یاد بگیرند و در کنار هم دوستان زیادی پیدا کنند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: ما بر آنیم این فرزندان در کنار یکدیگر دوستی و مهرورزی را یاد بگیرند بر این اساس در پایان رقابت ها به کل تیم ها و بچه های فوتبال آموز مدال طلا اهداء می شود تا موجب خوشحالی آن ها را فراهم کرده باشیم و به ادامه بازی در عرصه فوتبال ترغیب شوند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true