×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۱ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
سهم ۴۳ درصدی “واژگونی خودروها” و توقف تولید خودروهای نا ایمن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛سردار “سیدتیمور حسینی” با اعلام این خبر گفت: پس از انتصاب به حمدالله امروز توفیق شد تا در شهر مقدس قم و در جوار حضرت فاطمه معصومه(س) حضور یافته و با استمداد از کریمه اهل بیت(س) این ماموریت خطیر را در ناجا آغاز کنم.

وی در ادامه با اشاره به توقف تولید یکی از خودروهای داخل در سال آینده، اظهار داشت: شرایط خاصی حاکم است از طرفی ملزم به حمایت از تولید داخلی بوده و از طرفی باید حمایت مان را از ایمنی نیز حذف نکنیم.

رئیس پلیس راه ناجا با بیان این که رویکرد پلیس ارتقاء ایمنی و امنیت است، گفت: توصیه ما این است که کیفیت تولید خودروهای ساخت داخل باید افزایش یابد، پلیس تنها تصمیم گیرنده و تصمیم ساز نیست و به عنوان مدعی العموم در حوزه امنیت ترافیکی می تواند مواردی را تذکر دهد.

سردار حسینی با بیان این که یکی از مکان هایی که در اختیار پلیس است، محل شماره گذاری خودروها است، تصریح کرد: باید این محل به عنوان یک گلوگاه تلقی شده تا خودروهای ناایمن نتوانند از این دروازه عبور کنند.

رئیس پلیس راه ناجا با بیان این که انواع آزمایش ها بر غیر ایمن بودن این وسیله نقلیه صحه گذاشته اند، تصریح کرد: قطعا من به عنوان یک مسئول نه تنها موافق عدم تولید این خودرو بلکه اصرار نیز داشته تا این که در آینده شاهد تردد آن نباشیم.

سردار حسینی، جداسازی مسیرهای رفت و برگشت در جاده ها را در کاهش سوانح رانندگی مهم ارزیابی کرد و افزود: البته این امر دارای ایراداتی چون واژگونی، خروج از جاده و تصادف با ابنیه راه ها است بنابراین نمی توان یک نسخه کلی برای جداسازی راه ها تبیین کرد.

سهم ۴۳ درصدی “واژگونی خودروها” در سوانح رانندگی

سردار “سیدتیمور حسینی” همچنین عدم توجه به جلو حین رانندگی را دلیل عمده بسیاری از تصادفات برشمرد و اظهار داشت: در ۴ ماهه نخست امسال، بیش از ۴۳ درصد حوادث رانندگی مربوط به واژگونی خودروها، به دلیل عدم توجه به جلو بوده است.

وی تاکید کرد: یکی از آیتم هایی که می تواند عدم توجه به جلو را ایجاد کند، استفاده از تلفن همراه حین رانندگی است که متاسفانه نقش پر رنگی در ایجاد و وقوع تصادفات دارد.

سردار حسینی، در ادامه نقش رانندگان حمل و نقل عمومی و رانندگان خودروهای شخصی را در پیشگیری از تصادفات مهم ارزیابی کرد.

رئیس پلیس راه ناجا به کاهش جزئی تصادفات طی سال جاری در کشور اشاره کرد و گفت: این کاهش جزئی با انتظارات ما فاصله داشته و ان شاءالله بتوانیم در ماه های باقی مانده از سال، این وضعیت را بهبود ببخشیم.

کاهش تصادفات به یکی از اولویت های اصلی کشور تبدیل شده است

 رئیس پلیس راه ناجا کاهش تصادفات را از دغدغه ها و مطالبات مردم و مسئولان برشمرد و آن را از اولویت های اصلی کشور دانست.

سردار “سیدتیمور حسینی” رئیس پلیس راه ناجا در دیدار استاندار قم نیز با اشاره به سوانح رانندگی در کشور، نقش استانداران را در هم افزایی دستگاه های استانی برای کاهش تصادفات مهم ارزیابی و گفت: با توجه به ابلاغیه وزیر کشور به استان ها مبنی بر تشکیل شورای راهبری ان شاء الله روز به روز شاهد کاهش حوادث رانندگی باشیم.

وی کاهش تصادفات را از دغدغه ها و مطالبات مردم و مسئولان برشمرد و اظهار داشت: بایستی سهم همه دستگاه ها در زمینه کاهش تصادفات مشخص شده و بستر مناسب برای رانندگی کم خطر ایجاد شود.

رئیس پلیس راه ناجا با بیان این که کاهش تصادفات به یکی از اولویت های اصلی کشور تبدیل شده است، تصریح کرد: ان شاءالله با یک هم افزایی بتوان به این امر مهم دست یافت.

قم شاهراه مواصلاتی کشور

استاندار قم نیز در این جلسه با بیان این که استان قم شاهراه مواصلاتی کشور است، گفت: علی رغم کمبودهایی که وجود دارد مجموعه پلیس راه استان قم توانسته در حوزه کاهش تصادفات نهایت فداکاری را داشته باشد که من به نوبه خود تشکر می کنم.

“بهرام سرمست”، تاکید کرد: خوشبختانه در کاهش حوادث رانندگی خط کشی بین دستگاه ها در قم وجود نداشته و همه دستگاه ها در این زمینه تلاش می کنند.

استاندار قم با بیان این که ۱۷ استان کشور از محور مواصلاتی قم عبور می کنند، تصریح کرد: سالیانه ۲۰ میلیون نفر زائر وارد قم می شوند و تنها در یک مناسبت نیمه شعبان ۳ میلیون نفر وارد قم می شوند، بنابراین باید این استان در کشور ویژه دیده شود.

سرمست با بیان این که تمام نقاط و راه های حادثه خیز استان قم شناسایی شده است، گفت: در استان قم مشکلی از لحاظ تعامل و همکاری وجود نداشته است، ان شاءالله با بسیج سازمان ها بتوانیم در کاهش سوانح رانندگی به مردم خدمت کنیم.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true