×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۲ آذر - ۱۳۹۸  
false
true
از کشف ۲۹ هزار لیتر گازوئیل قاچاق تا دستگیری سارقان خودروهای مدل پایین و اماکن زیارتی در قم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛ فرمانده انتظامی استان قم همچنین از دستگیری ۴ عضو باند سارقان کیف بازکن اماکن زیارتی در قم خبر داد.

دستگیری سارقان کیف بازکن اماکن زیارتی در قم

سردار “عبدالرضا آقاخانی” در گفت و گو با خبرنگار ما، اظهارداشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از کیف زائران در حرم مطهر حضرت معصومه(س) با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی گفت: در ادامه با انجام اقدامات پلیسی فعالیت باندی ۴ نفراز سارقان غیر بومی محرز و یکی از سارقان سابقه دار ساکن استان جنوبی، حین سرقت در حرم مطهر دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: دیگر اعضای باند نیز حین خروج از استان با یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ ، توسط مأموران دستگیر و در تحقیقات با توجه به مستندات و ادله بدست آمده به ۱۰فقره سرقت به روش کیف بازکنی اعتراف کردند.

سردار آقاخانی تصریح کرد: در نهایت متهمان به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

فرمانده انتظامی استان قم از شهروندان خواست، حتی المقدور از حمل کیف خود در مواقع غیرضروری پرهیز کرده و از قرار دادن محتویات کیف خود در معرض دید دیگران خودداری کنند.

کشف ۲۹ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در قم

فرمانده انتظامی استان قم همچنین از کشف ۲۹ هزار لیتر گازوئیل قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال در قم خبر داد.

سردار “عبدالرضا آقاخانی” در گفت و گو با خبرنگار ما اظهارداشت:‌ ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قم با کنترل تردد خودروهای عبوری در محور “سلفچگان- ساوه” یک دستگاه کامیون کشنده را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: در ادامه خودرو به ظن حمل سوخت قاچاق با هماهنگی قضائی به یگان منتقل و راننده طی تحقیقات صورت گرفته اذعان داشت، محموله را به ‌عنوان روغن سوخته از یک استان غربی به مقصد شهرستان اشتهارد بارگیری کرده است.

وی ادامه داد: سپس با دعوت از نمایندگان شرکت ملی‌ پخش فرآورده‌های نفتی و اداره استاندارد از سوخت نمونه‌برداری و پس از آزمایشات لازم نوع سوخت را گازوئیل اعلام کردند.

سردار آقاخانی گفت: تانکر سوخت به انبار شرکت نفت استان قم منتقل و کارشناسان پس از تخلیه مقدار آن را ۲۹ هزار لیتر گازوئیل به ارزش یک میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال اعلام که در نهایت پرونده تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

فرمانده انتظامی استان قم همچنین از شهروندان خواست، در صورت اطلاع از فعالیت های اقتصادی غیرقانونی از سوی افراد سودجو، موضوع را در اسرع وقت از طریق تماس با شماره تلفن۱۱۰ به پلیس استان اطلاع دهند.

دستگیری سارق خودروهای مدل پایین در قم

فرمانده انتظامی استان قم همچنین از دستگیری سارق خودروهای مدل پایین و اعتراف متهم به ۱۰ فقره سرقت در قم خبر داد.

سردار “عبدالرضا آقاخانی” در گفت و گو با خبرنگار ما، اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت خودروهای مدل پایین از نوع پراید، شناسایی و دستگیری سارق و یا سارقان با جدیت در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت .

فرمانده انتظامی استان قم خاطرنشان کرد: در ادامه با بررسی جغرافیای جرم و انجام یکسری اقدامات پلیسی تصویر سارق حین سرقت خودرو بدست آمد و مورد شناسایی کارآگاهان قرار گرفت.

سردار آقاخانی تصریح کرد: متهم در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و با ارائه دلایل و مستندات به ۱۰ فقره سرقت خودرو پراید مدل پایین اعتراف و در ادامه مالخر خودروهای مسروقه نیز دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان بیان داشت: متهمان به انضمام پرونده تشکیل شده به مرجع قضائی استان معرفی و پس از صدور قرار قانونی مناسب روانه زندان شدند.

سردار آقاخانی گفت: عدم توجه به توصیه‌های پلیس و کوتاهی در استفاده از وسایل بازدارنده سرقت، از عوامل بسترساز این جرم بوده که لازم است شهروندان، با بکار بستن نکات ایمنی از وقوع چنین جرایمی پیشگیری کنند.

فراخوان اعزام مشمولان در مرداد ماه ۱۳۹۸

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان قم از اعزام مشمولان دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم،دیپلم و زیر دیپلم در مرداد ماه ۱۳۹۸ خبر داد.

 سرهنگ “ولی ترابی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: کلیه مشمولان غائب و غیرغائب دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم، دیپلم وزیر دیپلم که اعزامی مرداد ماه ۱۳۹۸ می باشند می بایست راس ساعت ۷صبح روز شنبه ۱۹ مردادماه در محل معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان به آدرس(قم حدفاصل عوارضی “قم-کاشان” و عوارضی “قم-تهران”، بعد از اداره راه وشهرسازی، معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان قم)حاضر شده تا به خدمت مقدس سربازی اعزام شوند.

وی گفت: باتوجه به عدم ارسال پستی برگه اعزام به خدمت و اینکه برگه معرفی نامه مشمولان به مراکزآموزشی ازطریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) صادرمی شود، آن دسته از مشمولانی که به هر دلیل تاکنون موفق به دریافت برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح نشده اند، جهت دریافت معرفی نامه می توانند به یکی ازدفاترمذکور مراجعه نمایند.

سرهنگ ترابی افزود: همچنین مشمولانی که اعزام آنان به صورت حضوری ومراجعه مستقیم به آدرس مشخص شده مرکزآموزش، در برگه محل مراجعه خود می باشد، می بایست برابر تاریخ وساعت اعلامی در مراکزآموزش حاضر شوند.

وی تاکید کرد: عدم حضور به موقع در زمان و محل های تعیین شده غیبت محسوب شده و برابر ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی،محرومیت های اجتماعی را برای مشمولان در بر خواهد داشت.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان قم گفت: کلیه مشمولان اوراق مربوط به اعزام از قبیل برگ آماده به خدمت، برگ واکسیناسیون و برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح و سایر مدارک مورد نیاز از جمله شناسنامه را در هنگام مراجعه و اعزام به خدمت به همراه داشته باشند.

انتشار تصاویر غیراخلاقی در فضای مجازی جرم است

رئیس پلیس فتا استان قم نیز گفت: انتشار هرگونه تصاویر غیراخلاقی در فضای مجازی همانند فضای حقیقی جرم بوده و با آن برخورد قانونی می‌شود.

 سرهنگ “علی موالی” در گفت و گو با خبرنگار ما، اظهارداشت: تجاوز به حریم شخصی افراد، افشای اسرار آن‌ها در فضای مجازی و انتشار فیلم و عکس‌های خصوصی آن‌ها، استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی برای انتقام‌جویی و هتک حیثیت و در نهایت انتشار هرگونه تصاویرغیراخلاقی در فضای مجازی همانند فضای حقیقی جرم بوده و با آن برخورد می شود.

وی با برشمردن پیامدهای منفی انتشار تصاویر غیراخلاقی در فضای مجازی افزود: ترویج فرهنگ غربی در جامعه از طریق اینترنت، تغییر و دگرگونی ارزش‌ها و هنجارهای جامعه، جایگزینی تفکرات مادی و دنیاگرایی به جای معنویات و اخلاق و بروز عوارض روحی و روانی ناشی از تماشای این تصاویر، مانند احساس گناه، اضطراب، رفتارهای وسواسی از پیامدهای منفی این موضوع در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است.

رئیس پلیس فتا استان قم در خاتمه به کاربران فضای مجازی هشدار داد: خانواده‌ها همواره باید نکات و بازتاب‌های اجتماعی این موضوع را مدنظر قرار داده و نظارت مستمر بر عملکرد فرزندان را داشته باشند البته پلیس فتا با کلیه توان نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود با ایجاد کنندگان و انتشاردهندگان محتوای غیراخلاقی با هماهنگی مقام قضائی برخورد قانونی انجام می‌دهد.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true