×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۲ آذر - ۱۳۹۸  
false
true

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛شیوه کار این مدرسه که به شکل کارگاهی است به این شکل است که علاقمندان از ۸ تا ۲۵ مردادماه اقدام به ثبت نام خواهند کرد و بعد از تایید و تکمیل ظرفیت، کارگاهی از ۲۴ تا ۲۶ شهریورماه با حضور اساتید برجسته حوزه حقوق پارلمانی برگزار می شود.

دکتر سید احمد حبیب نژاد مسول برگزاری نخستین دوره مدرسه حقوق پارلمانی و اولین دوره مسابقات دانشجویی مطالعات قانونگذاری در این زمینه گفت: مطالعات پارلمانی و اندیشیدن در حوزه قانونگذاری، موضوعی بسیار با اهمیت است که هم به لحاظ مبانیِ نظری، واجد اندیشه هایی دقیق و البته مهم است و هم کارکردهای عملی و آثار بیرونیِ این اندیشه ها برای قانونگذاری شایسته ، غیر قابل انکار است.

مشاور علمی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جهت تقویت مطالعات حوزه قانونگذاری ،  مرکز تحقیقات اسلامی‌ مجلس شورای اسلامی و  گروه حقوق عمومی پردیس فارابی به همراه نهادهای علمی دیگر، قصد دارند تا نخستین دوره مدرسه تابستانی حقوق پارلمانی را با حضور اساتید برجسته دانشگاهی و کارگزاران تقنینی از مجلس شورای اسلام و شورای نگهبان  در اواخر شهریور برگزار نمایند.

وی تصریح کرد: در این دوره شیوه های تدوین قانون، کیفیت قانونگذاری، اخلاق و قانون، آسیب شناسی فرآیند قانونگذاری، نظام انتخاباتی پارلمانی، کارکرد نظارتی پارلمانی، نظارت شورای نگهبان بر مصوبات مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. همچنین برای استمرار این حرکت علمی ،دبیرخانه دایمی مدرسه حقوق پارلمانی با حضور جمعی از پژوهشگران حوزه حقوق پارلمانی تشکیل شده است.

مدیر گروه حقوق عمومی پردیس فارابی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: در حاشیه این مدرسه پیش نشست همایش نظریه حقوق عمومی اسلامی( مناسبات فقه و حقوق عمومی) نیز با حضور برخی صاحب نظران برگزار خواهد شد و در پایان به شرکت کنندگان گواهی حضور ارائه خواهد شد.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران یادآورشد: علاقمندان  می توانند از ۸ تا ۲۵ مردادماه اقدام به ثبت نام اولیه نمایند  و بعد از تایید نهایی ثبت نام ،مدرسه حقوق پارلمانی که مشتمل بر دوره های آموزشی و  کارگاهی می باشد از ۲۴ تا ۲۶ شهریورماه با حضور اساتید برجسته حوزه حقوق پارلمانی در پردیس فارابی دانشگاه تهران  برگزار می شود.

 علاقمند برای ثبت نام در این مدرسه به سایت دانشگاه پردیس فارابی در ذیل این خبر مراجعه کنند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true