×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ بهمن - ۱۳۹۸  
false
true
سامانه “نما” پلیس آگاهی یا نمایشگاه مجازی اموال مسروقه

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛سرهنگ “مهرداد حاجی زاده” با اعلام این خبر، اظهار داشت: برای شناسایی کالا‌های مسروقه و تحویل آن به مالباختگان، پلیس آگاهی ناجا در دی ماه سال گذشته اقدام به راه اندازی سامانه نما یا نمایشگاه مجازی اموال کشف شده کرده است.

وی تصریح کرد: اموالی که به مدت یک ماه از تاریخ کشف آن گذشته باشد و مالک آن شناسایی نشده یا سارقان قادر به معرفی مالباخته نباشند، لیست این اموال از طریق سامانه نما در معرض دید عموم قرار می‌گیرد تا صاحبان شان شناسایی شوند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ، افزود: سامانه نما در بستر اینترنت راه اندازی شده و مالباختگان با ورود به سایت پلیس به نشانی www.polic.ir و با مراجعه در قسمت اموال کشف شده مشخصات کالای مسروقه خود را وارد کرده و شناسایی کنند.

سرهنگ حاجی زاده با اشاره به اینکه از طریق شماره سریال اموال، مالکان را پیدا و از طریق همین شماره سریال ها، سارقان شناسایی می‌شوند، اظهار کرد: براین اساس با راه اندازی سامانه نما، شماره سریال اموال مسروقه به صورت متمرکز در آن ثبت می‌شود و به محض اینکه اموال کشف شوند از طریق این سامانه و ثبت شماره سریال اموال مسروقه، به صاحبان آن دسترسی حاصل می شود.

وی افزود: پس از شناسایی کالای مد نظر، پلیس آگاهی با تشریفات خاصی کالای مورد نظر را به صاحبش تحویل می‌دهد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان با اشاره به مزایای سامانه نما ، افزود: شناسایی سریع اموال مسروقه کشف شده توسط مالباختگان بصورت غیر حضوری، کاهش چشمگیر هزینه های نگهداری اموال مکشوفه ، پیشگیری از آسیب دیدن اموال مالباختگان پس از کشف، کمک در شناسایی دقیق محل سرقت و مالباخته واقعی در زمان هایی که سارق همکاری لازم را انجام نمی دهد از جمله مزایای سامانه نما در پلیس آگاهی است .

سرهنگ حاجی زاده، خاطر نشان کرد: لازم است عموم شهروندان کد و سریال اموال خود، خصوصاً اموال با ارزش را به خاطر داشته و یا در دفترچه ای ثبت کنند تا در صورت سرقت اموال، بتوانند مشخصات آن ها را در اختیار پلیس قرار دهند تا کشف و شناسایی مالک به سهولت صورت گیرد.

ضرورت ارتقاء آگاهی شهروندان در پیشگیری از جرایم

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم بر ضرورت آگاهی شهروندان در پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

“مهدی یزدیان” در نشست تعاملی با معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم که در سالن جلسات این معاونت برگزار شد، اظهار داشت: اقدامات پیشگیرانه از وقوع انواع آسیب های اجتماعی به وسیله هر دو سازمان مشترک است و با تعامل دوسویه می توان قدم های بزرگی برداشت.

وی افزود: مهارت و حرفه آموزی، اشتغال زایی و به تبع آن کسب درآمد می تواند حرفه آموزان را از اکثر جرایم و انواع آسیب های اجتماعی  دور نگه دارد.

معاون آموزش اداره کل فنی و حرفه ای استان  تاکید کرد: ما سعی کردیم  این نگاه پیشگیرانه را به همه مراکز آموزشی تابعه اعم از دولتی و آزاد و همچنین به حرفه و کارآموزان تسری دهیم .

وی ادامه داد: سالانه ۱۵ هزار نفر کارآموز در آموزشگاه های ما آموزش می بینند و پس از کسب مهارت جذب بازار کار می شوند و ما بر این باوریم که بیکاری مادر اثر جرایم و آسیب های اجتماعی است ،بنابراین داشتن شغل و کار می تواند در کاهش جرایم و آسیب ها بسیار تاثیرگذار باشد.

 یزدیان افزود:سعی ما براین است که اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه مانند زنان بی سرپرست، بد سرپرست و یا سرپرست خانوار و همچنین کودکان کار را  در اولویت پوشش آموزشی قرار دهیم.

وی با اشاره به توافقنامه ستاد کل نیروهای مسلح با سازمان متبوع خود گفت: آموزش و مهارت آموزی سربازان وظیفه با جدیت ادامه دارد و امکانات مهارتی بسیار خوبی در کارگاه های آموزشی ما در اختیار کار آموزان قرارگرفته و مزایای خوبی نیز برای آن ها در نظر گرفته شده است.

معاون آموزش اداره کل فنی و حرفه ای استان افزود: ماآمادگی کامل داریم که انواع دوره های مهارت آموزی را با اعمال تخفیفات ویژه برای خانواده کارکنان فرماندهی انتظامی استان برگزار کنیم.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان نیز گفت: جهل و بیکاری عمده دلایل ارتکاب جرم در جامعه است و ما بایستی با فراهم کردن زمینه اشتغال و ارتقاء دانش و سطح آگاهی شهروندان در جهت کاهش جرایم تلاش کنیم.

سرهنگ “مهردادحاجی زاده” افزود:پلیس هم یک سری خدماتی دارد که می تواند برای کارکنان سازمان فنی حرفه ای و خانواده آن ها و نیز حرفه آموزان ارائه کند.

وی این خدمات را شامل مشاوره و مددکاری اجتماعی رایگان و همچنین سخنرانی و ارائه هشدارها و پیام های پلیس دانست که توسط کارشناسان انتظامی ارائه خواهد شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان تاکید کرد: ادامه داد: به هر شکلی که می شود باید برای ارتقاء دانش و آگاهی شهروندان و همچنین اشتغال زایی و مهارت آموزی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی اقدام شود.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true