×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۴ آبان - ۱۳۹۸  
false
true
نخستین جشنواره رسانه‌ها و مطبوعات قم برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛سیدموسی حسینی کاشانی ظهر امروز طی نشست خبری که در سالن جلسات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد، با بیان اینکه برگزاری جشنواره‌های مختلف با هدف مشخص می‌تواند در روند روبه‌رشد فعالیت‌های مؤثر باشد، اظهار کرد: برگزاری جشنواره مطبوعات می‌تواند کمک کند تا شاهد رشد کمی و کیفی آثار رسانه‌ای در استان قم باشیم.

وی با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره‌ها این انگیزه را ایجاد می‌کند که اصحاب رسانه بدانند کارهای آن‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، اضافه کرد: سال گذشته نخستین جشنواره مطبوعات استان قم برگزار و ارزیابی‌های نقاط قوت و ضعف انجام شده است تا بتوانیم در سال جاری با محوریت خانه مطبوعات جشنواره مطلوب‌تری را دنبال کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: جشنواره مطبوعات آبان‌ماه برگزار می‌شود تا بتوانیم تا ابتدای مهرماه دریافت آثار را داشته باشیم و اصحاب رسانه نیز فرصت بیشتری برای تولید آثار داشته باشند.

وی ادامه داد: برای روز خبرنگار جشن ویژه‌ای برگزار خواهد شد که در این جشن تکریم اصحاب رسانه به صورت ویژه مورد توجه خواهد گرفت.

حسینی کاشانی با بیان اینکه اصحاب رسانه در مطالبه‌گری از مسؤولان پیشگام هستند، مطرح کرد: رسانه موفق رسانه‌ای است که بتواند مطالبات را دنبال و موشکافی کند و با حضور خود در صحنه در عرصه‌های مختلف اظهار نظر تخصصی داشته باشد.

وی تصریح کرد: یکی از موارد مورد نظر در جشنواره مطبوعات این است که در برخی از حوزه‌ها خروجی‌های مثبت متفاوتی را رقم بزنیم به‌عنوان نمونه در سال رونق تولید، مطالبات مرتبط با این حوزه به صورت ویژه دیده می‌شود.

حسینی کاشانی با اشاره به اینکه رسانه نقش مهمی در تبیین و پیگیری گام دوم انقلاب اسلامی دارد، عنوان کرد: امیدوارم دومین جشنواره مطبوعات امسال با نقاط قوت بیشتری نسبت به سال گذشته برگزار شود.

وی از تلاش‌های انجام شده برای برگزاری نخستین جشنواره رسانه‌ها و مطبوعات دینی در قم یاد کرد و گفت: هماهنگی این جشنواره از هفت ماه گذشته آغاز شده است و امیدواریم با برگزاری آن بتوانیم جایگاه رسانه‌ای قم را ارتقا بخشیم و این جایگاه را به رسانه‌های ملی معرفی کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم ادامه داد: شورای سیاست‌گذاری دومین جشنواره مطبوعات استان قم با محوریت این اداره‌کل تعیین شده است تا ارتباط نزدیکی با برگزاری جشنواره داشته باشیم و با توجه به اینکه نمایندگان اقشار و مجموعه‌های رسانه‌ای مختلف در خانه مطبوعات حضور دارند خانه مطبوعات به‌عنوان مجری کار معرفی شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به نوپا بودن جشنواره مطبوعات در استان قم باید تلاش کنیم تا در مرحله نخست ظرفیت رسانه‌ای استان حرکت رو به جلو خود را با سرعت بیشتری دنبال کند اما در دوره‌های آینده می‌توانیم مباحثی از جمله توجه به قلم‌های نوپا به صورت جداگانه را بیشتر مورد توجه قرار دهیم.

جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های قم برگزار می‌شود

مدیر خانه مطبوعات قم نیز از برگزاری دومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری قم در آبان ماه خبر داد.

مرتضی داستانی،مدیر خانه مطبوعات قم روز شنبه ۱۵ تیرماه در نشست خبری که در سالن جلسات اداره کل ارشاد استان برگزار شد، با اشاره به برنامه‌ریزی برای اجرای دومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان اظهار کرد: با حمایت اداره کل ارشاد استان و خانه مطبوعات قم دومین جشنواره برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره با هدف رشد، اعتلا و ارتقای رسانه‌های استان برگزار می‌شود، ابراز کرد: همه خبرنگاران و نویسندگان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه دومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان ارائه دهند.

مدیر خانه مطبوعات قم ادامه داد: جشنواره در بخش اصلی شامل خبر، تیتر، گزارش، مصاحبه، یادداشت و سرمقاله، فیلم خبری، عکس خبری، صفحه‌آرایی طنز خبری و فیلم برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درباره شعار سال و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تصریح کرد: بخش‌های ویژه نیز شامل رونق تولید و بیانیه گام دوم در کنار موضوعات دیگر متناسب با مشارکت دستگاه‌های دیگر نیز در این جشنواره پیش‌بینی‌شده است.

داستانی زمان دریافت آثار خبرنگاران را موردتوجه قرار داد و ابراز کرد: آثار تنها در بازه زمانی ۱۷ مرداد ۹۷ لغایت اول مهرماه ۹۸ که در یکی از رسانه‌های سراسری، خبرگزاری، نشریات استانی و پایگاه‌های خبری استان منتشرشده را شامل می‌شود.

وی با تأکید بر پیش‌بینی گزارش تصویری در این جشنواره یادآور شد: آثار ارائه‌شده باید بر اساس موضوعات فراخوان شده در جشنواره و بدون برگزیده شدن در جشنواره دیگری خواهد بود.

مدیر خانه مطبوعات قم، قید نام تهیه‌کننده مطلب، کسب تاییده برای آثار با نام‌های مستعار از شرایط این جشنواره برشمرد و گفت: هر متقاضی در سه بخش شامل بخش‌های اصلی و ویژه می‌تواند شرکت کند که هر فرد نهایتاً می‌تواند صاحب دو جایزه شود.

اعلام جوایز دومین جشنواره مطبوعات استان قم
قم نیوز: معاون مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم طی نشست خبری جوایز دومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های برخط استان قم را اعلام کرد.

اعلام جوایز دومین جشنواره مطبوعات استان قم

محمدجواد محرابی نیز ظهر امروز طی نشست خبری که در سالن جلسات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد، با اشاره به اینکه خانه مطبوعات با حمایت و همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم این جشنواره را برگزار می‌کند، اظهار کرد: از روزنامه‌نگاران، نویسندگان، خبرنگاران، عکاسان مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی مجاز دعوت می شود تا آثار خود را بر اساس محورها و بخش‌های اعلام شده به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی اضافه کرد: ارتقای دانش رسانه‌ای استان قم، ایجاد رقابت مثبت و افزایش انگیزه و خلاقیت اصحاب رسانه، توسعه ظرفیت‌های موجود رسانه‌ای و آشنایی با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های رسانه‌ای مکتوب و مجازی و بهره‌گیری از این قابلیت‌‌ها از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

معاون مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: بخش اصلی شامل رشته های تیتر، خبر، گزارش شامل خبری و تصویری، مصاحبه، یادداشت و سرمقاله، عکس خبری، صفحه آرایی، طنز مکتوب و فیلم خبری بوده و همچنین بخش ویژه نیز با دو موضوع رونق تولید و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دنبال می‌‌شود.

وی با بیان اینکه تا ابتدای مهرماه برای ارسال آثار مهلت درنظر گرفته شده است، عنوان کرد: جوایز نفر اول در هر بخش تقدیرنامه، تندیس جشنواره و ۲۰ میلیون ریال، نفر دوم تقدیرنامه و ۱۵ میلیون ریال و نفر سوم تقدیرنامه و ۱۰ میلیون ریال جایزه نقدی خواهد بود. در بخش ویژه نیز فقط به نفرات اول جایزه تعلق می گیرد.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true