×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۳ آبان - ۱۳۹۸  
false
true
نصب ۱۲ دوربین ثبت تخلفات رانندگی در اصلی ترین بلوار حادثه خیز شهر قم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛سرهنگ “علی حسن قیصری” اظهار داشت: بلوار آیت الله” بروجردی” یکی از نقاط حادثه خیز شهر قم می باشد که حدود ۱۰ درصد تصادفات منجر به فوت شهر قم از اولین روز افتتاح در این بلوار رخ داده است.

وی افزود: به منظور کنترل و مهار تصادفات رانندگی این معبر با پیگیری هایی که صورت گرفته است، در حال حاضر تعداد ۱۲ عدد دوربین ثبت تخلفات رانندگی،نصب و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

سرهنگ قیصری ادامه داد: قابلیت این دوربین ها به این صورت است، که راننده را به علت تجاوز از سرعت مجاز اعمال قانون خواهد کرد و همچنین از مزیت هایی که این سامانه دوربین ها دارند، می توان به این مهم اشاره کرد، که علاوه بر اینکه سرعت لحظه ای را ثبت می کنند، سرعت متوسط را نیز محاسبه می کنند.

سرپرست پلیس راهور استان اضافه کرد: طریقه محاسبه آن به این صورت است که رانندگان و مخصوصاً رانندگانی که در واقع مسیر ترددشان به صورت روزانه انجام می شود و از محل نصب دوربین ها اطلاع دارند، به محض اینکه مقابل دوربین نصب شده می رسند، سرعت خود را به سرعت مجاز کاهش داده و بعد از این که از مقابل دوربین عبور کردند، سرعت خود را افزایش می دهند و با سرعت غیرمجاز تردد می کنند.

وی بیان داشت: این نوع دوربین ها این مزیت و قابلیت را دارند که دوربین بعدی سرعت متوسطه وسیله نقلیه را بر حسب زمان و مسافت طی شده محاسبه کنند و سرعت غیر مجاز را اعمال قانون کنند.

سرپرست پلیس راهور استان ابراز کرد: در معابری که دارای این سیستم هوشمند فعال می باشند، کاهش سوانح و حوادث رانندگی را به دنبال داشته است و امیدواریم با همکاری سایر سازمان های مرتبط در سایر معابر شهر هم این اتفاق رخ دهد و هرچه سریعتر با بسیج این نوع تجهیزات و امکانات، حوادث رانندگی تا حد بسیار مطلوبی کاهش پیدا کند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true