×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۴ آبان - ۱۳۹۸  
false
true
قرآن بهترین موعظه و عامل شفای آدمی است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی در آیین اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم استان قم که در مدرسه فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد اظهار کرد: حضور جوانان مانوس با قرآن کریم در این دوره مسابقات بسیار چشمگیر بوده است.

وی افزود: جوانان بسیار عزیز کشور انقلابی ما به برکت انقلاب و این نظام جمهوری اسلامی به قرآن کریم اقبال گسترده‌ای دارند که جای شکر فراوان دارد.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه قرآن کتابی برای همه بشریت است گفت: چهار خصلت عمده در قرآن دیده می‌شود نخست اینکه بهترین موعظه است و حتی در سخت‌ترین دشواری‌های زندگی، به داد آدمی می‌رسد.

وی ادامه داد: قرآن معجزه‌ای برای همه انسان‌ها در همه دوره‌هاست زیرا خداوند اولین واعظ بشر و کتاب وی موعظه است و کسی که با قرآن آشنا می‌شود بهتزین موعظه‌گر را دارد.

فاضل لنکرانی قرآن را عامل شفای انسان‌ها دانست و تصریح کرد: این دومین ویژگی‌ کلام الهی است که اگر درون انسان مبتلا به آلودگی‌ها، امراض و نفاق می‌شود که شفای آن‌ها قرآن است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه انسان می‌تواند به وسیله تمسک به قرآن خود را از آلودگی‌ها تطهیر کند گفت: قرآن شفای جسم و روح آدمی است، نه اینکه فقط امراض معنوی را درمان کند بلکه دردهای جسمی را هم شفا می‌دهد.

وی ادامه داد: اثر چهارم قرآن این است که عامل اصلی هدایت انسان به سمت خدای تبارک و تعالی است، در واقع اگر این کتاب نبود، آدمی نمی‌توانست به مراتب ذات و اسماء الهی دست یابد.

فاضل لنکرانی افزود: قرآن رحمتی عام برای همه انسان‌هاست البته این رحمت برای مومنان به خداوند حاصل می‌شود.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) خاطرنشان کرد: امروز و به برکت انقلاب اسلامی، قرآن به متن جامعه وارد شده و زندگی‌‌ها را نورانی کرده است به طوری که در دوران سابق، تنها تعداد کمی از جوانان ایرانی حافظ و قاری قرآن بودند ولی امروزه تعداد حافظان بسیار زیاد شده و در حوزه علمیه نیز دروس تفسیر قرآن رونق فراوان یافته‌اند.

مدیرکل اوقاف قم:استقبال گسترده جامعه قرآنی قم از مسابقات اوقاف

مدیرکل اوقاف استان قم نیز گفت: جامعه قرآنی استان قم استقبال گسترده‌ای از چهل و دومین دوره مسابقات قرآن اوقاف داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در آیین اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم استان قم که در مدرسه فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد اظهار کرد: پنجم ذی القعده به عنوان روز ملی تجلیل از امامزادگان نامگذاری شده است.

وی افزود: امامزادگان در زمان حیات و ممات خود، منشا خیر و برکت برای جامعه ایران بوده‌اند و امروز، بقاع متبرکه آنها ملجأ و پناهگاه همه ماست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه این بزرگواران در زمان حیات مادی خود در سخت‌ترین فشارها و شکنجه‌ها قرار داشتند گفت: دشمنان اهل‌ بیت(ع) وجود این بزرگواران را برنتابیدند و تحمل نکردند و کاری کردند که این ستارگان درخشان ولایت از شهر و دیار خود به سمت دیگر مناطق از جمله ایران مهاجرت کنند.

وی ادامه داد: ایرانیان از دیرباز دوستدار اهل بیت(ع) و فرزندان آنها بوده‌اند بنابراین شاهد ورود گسترده امامزادگان به شهرهای مختلف کشورمان در طول تاریخ بوده‌ایم.

اسکندری در ادامه برگزاری مسابقات قرآن اوقاف در استان قم را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: در دوره مقدماتی و استانی بیش از ۲ هزار از متسابقین در رشته‌های مختلف شرکت داشتند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم عنوان کرد: در این دوره از حضور داوران بین‌المللی برای انتخاب افراد برگزیده بهره بردیم.

وی گفت: دوره چهل و دوم مسابقات قرآنی اوقاف قم با استقبال بسیار خوب متسابقین برادران و خواهران روبرو شده است.

برگزیدگان چهل و دومین دوره مسابقات قرآن استان قم معرفی شدند

مراسم اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم استان قم برگزار و طی آن از برگزیدگان رشته های مختلف تجلیل شد.

مراسم اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم در مرحله استانی جمعه شب در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین فاضل لنکرانی از اساتید حوزوی، حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندری مدیرکل اوقاف قم، حیدری فرماندار قم و جمعی از حافظان و قاریان و خانواده معظم شهدا حضور داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه(س) گفت: شما قاریان و حافظان قرآن کریم چهره‌هایی نورانی هستید که قرآن را پیش‌روی خود قرار دادید و با علاقه به محضر قرآن ادای وظیفه کردید.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم سخنرانی کرد.

وی ادامه داد: قرآن معجزه‌ای برای همه انسان‌ها در همه دوره‌هاست زیرا خداوند اولین واعظ بشر و کتاب وی موعظه است و کسی که با قرآن آشنا می‌شود بهتزین موعظه‌گر را دارد.

فاضل لنکرانی قرآن را عامل شفای انسان‌ها دانست و تصریح کرد: این دومین ویژگی‌ کلام الهی است که اگر درون انسان مبتلا به آلودگی‌ها، امراض و نفاق می‌شود که شفای آن‌ها قرآن است.

در پایان این مراسم برگزیدگان چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم قم تجلیل شد و راه‌یافتگان به مسابقات کشوری مشخص شدند، مسابقاتی که مهرماه امسال و به میزبانی استان اصفهان برگزار خواهد شد.

بر این اساس در رشته حفظ کل این دوره از مسابقات در بخش بانوان، سعیده احمدی، مهدیه شکوری و فاطمه عابدینی به ترتیب نفرات اول تا سوم شدند و محدثه دانشمند و نرجس خاتون جعفری هم رتبه های بعدی را به دست آوردند.

در رشته حفظ ۲۰ جزء نیز زینب میرزایی با امتیاز ۸۸/۲۷، فائزه جعفری با امتیاز ۸۶ و نرگس کدخدایی با امتیاز ۸۵ موفق به کسب رتبه اول تا سوم شدند و راضیه شجاعی و زهره آقایی چهارم و پنجم شدند.

در حفظ ده جزء، فاطمه پیروی، حوریه رفیعی و صدیقه شاکری، زینب باقری نژاد و لفاطمه خزایی رتبه های اول تا پنجم را به دست آوردند. در  رشته تحقیق نجمه رضانژاد و طیبه صبوری رتبه های اول و دوم و در ترتیل نیز خدیجه دیاری بیدگلی، شیما امیری، نرگس عینی پور، دانشور و صدیقه باباخانلو رتبه های برتر را کسب کردند.

در بخش آقایان و در رشته قرائت، میثم حمیدی نیک، مهدی فروغی، هادی فانی، محمدحسین فراهانی ومحمداسماعیل خورشیدی رتبه‌های اول تا پنجم را کسب کردند. در رشته ترتیل مهدی علم‌خواه، سیدصادق کاظمی، محمدعلی کسمایی، سیدمهدی چاوشی و زینالی به ترتیب رتبه‌های اول تا پنجم را به دست آوردند.

در رشته حفظ کل، محمدرضا احدی، احمد معتمدی، حسین اسلامی، محمد اسماعیلی و محمدحسین عربیان به ترتیب رتبه‌های اول تا پنجم را به خود اختصاص دادند. در رشته حفظ ۲۰جزء ، حمیدرضا صافی، سیدعلی حسینی، سیدحامد مهدی زاده، محسن عبدی و حسین زهدی رتبه‌های اول تا پنجم را کسب کردند.

در رشته حفظ ده جزء ، حمید فرامرزی، علی روحانی‌نژاد، میلاد رستگار، مجید صالحی و مهدی نصر رتبه‌های اول تا پنجم را کسب کردند . در رشته دعاخوانی، شهاب امانت‌چی، یوسف صادقی پور و رضا محمدی طبا به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

در رشته اذان، حسین یزدان پناه، محمدحسین ابراهیمی، سیدرضا سجادی و کریم بیانی به ترتیب رتبه‌های اول تا چهارم را به خود اختصاص دادند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true