×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۱ آذر - ۱۳۹۸  
false
true
مردم قم   ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به کمیته امداد کمک کردند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛مدیر کل کمیته ی امداد استان قم با تشکر از اعتماد رو به افزایش مردم نسبت به این نهاد انقلابی گفت: با وجود وضعیت اقتصادی که در کشور حاکم است، بساری از خانواده های که مشکل اقتصادی نداشتند، امروزه با مشکلات مختلف اقتصادی روبرو هستند،بنابراین وظیفه‌ی اصلی کمیته ی امداد بررسی دلایل و تایید استحقاق اینگونه مراجعات پیش آمده است.

اکبر میرشکار عنوان کرد: شاخص اصلی این اداره برای خدمت رسانی به افراد حقیقتا نیازمند، نداشتن درآمد ثابت است و قرار نیست که همه ی افراد با رضایت کامل از این ارگان خارج شوند چراکه به افرادی که نیازمند حقیقت نیستند، هیچ رقمی از کمک های مردمی داده نمی‌شود.

وی اظهار داشت: امروز مشکلات مردم رو به افزایش است و درآمد های این سازمان جوابگوی این حجم از نیازمندی های مردم نیست و از همه ی افراد و اصحاب دست اندرکار رسانه درخواست همکاری داریم،اما متاسفانه مردم فکر می‌کنند هزینه های پرداخت شده به رسانه از محل کمک های مردمی است اما حتی یک ریال از کمک های مردمی برای تبلیغات رسانه‌ای پرداخت نمی‌شود، چرا که برای شخص بنده و سایر همکاران این ارگان عواقب اخروی و دنیوی دارد.

وی با اشاره به افزایش بی سابقه‌ی کمک های مردمی عنوان کرد: در طی ۹۰ روز گذشته،یعنی از ۱۵ اسفند ماه ۹۷ تا۱۵ خرداد ۹۸ بیش از ۶۰ میلیارد ریال کمک مردمی،با افزایش ۶۵ درصدی، دریافت شده است.
او همچنین در مورد کمک های مردمی گفت: در سال گذشته از ۱ فروردین تا ۱خرداد در محموع ۷۰ میلیارد ریال کمک مردمی جمع شد  اما در سال ۹۸ تا کنون بالغ بر  ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کمک مردمی  جمع آوری شده که از این مبلغ در بخش صدقات با رشد ۷درصدی همراه بوده است.

او اعلام کرد: در موضوع طرح اکرام تعداد ۱۶ هزار و ۷۴۰ نفر حامی، یک هزار و ۸۵۰ یتیم و ۲ هزار و ۸۱۴ فرزند محسنین تحت حمایت قرار گرفتند و همچنین در ماه رمضان یک هزار و ۶۱۶ حامی جدید جذب شده و برای  ۲هزار و ۲۳ نفر از یتیمان و محسنین حامی جذب شده است.

وی افزود: در  ماه رمضان با توجه به ۱میلیارد و۳۰۰ میلیون تومان کمک مردمی، سرانه ی ماهانه‌ی افراد تحت پوشش نزدیک از ۲۷۰ به ۳۵۰ هزار تومان رسید و در بخش محسنین این رقم از ۷۲ هزار تومان به بیش از ۱۰۵ هزار تومان رسیده است. و همچنین در شب ۲۱ ماه رمضان امسال نزدیک به ۵۵۰ ملیون تومان کمک مردمی و ۳۵۰ کیلوگرم طلا دریافت شد،همچنین برای اولین بار در بخش اطعام ماه رمضان ، امسال رکورد جدید مبنی بر ۱۷هزتر و۵۸۲ بسته ی معیشتی به حمایت شدگان ارائه شد
همچنین  در روز ۱ ماه رمضان  بن کارت حمایت شدگان در فروشگاه های جانبازان شارژ شد و این رقم به ارزش  ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان توسط مردم شریف استان جبران شد از طرف دیگر نزدیک به هشت تن گوشت در بین خانواده های تحت حمایت پخش شد که برای هر خانواده نزدیک به سه کیلو گوشت و ده کیلو برنج داده شد.

وی همچنین اعلام کرد: یکی از فعالیت های انجام گرفته در روزهای آغازین سال ۹۸،ارسال کمک به ارزش  ۳میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان به سیل زدگان مناطق مختلف در چندین مرحله و برقراری تفاهم نامه با مسئیولین سپاه برای ساخت ۱۸۵ مسکن و احیا و بازسازی ۱۰۰ مورد مسکن با دخالت مستقیم کمیته ی امداد استان بود.

او گفت: در همین هشتاد روز بیش از هشت مورد بسته های جهیزیه به ارزش ۹ میلیون تومان برای زوجین ارائه شد،در عید فطر امسال ۸۴۸ میلیون و۷۰۰ هزار تومان کمک مردمی جمع آوری شد،اقدامات انجام شده در ۶۳ روز کاری، نزدیک به ۱۲هزار و ۴۵ در خواست حمایت داده شده است که ۳ هزار و۷۲۰ آن مربوط به افراد غیر مددجو برای کار های متفرقه وام و غیره بوده است،که البته همه ی این درخواست ها از بخش منابع دولتی پاسخ داده شد که به عنوان مثال برای درخواست های وام افراد غیر مددجو مردمی به ۶۵۰ میلیون تومان اعتبار به آنان اختصاص داده شد.

وی اشاره کرد: منابع دولتی ما در این هشتاد روز نزدیک به ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان که ۹ میلیارد و۴۰۰ میلیون تومان آن برای سرانه های تشکیلاتی سازمان کمیته‌ی امداد هزینه شده است.

میرشکار افزود: ۹۶۲ مورد پرداخت اجاره مسکن با مبلغ ۸۵۰ میلیون تومان،۱۰۷ مورد تعمیر مسکن به ارزش  ۳۵۰ میلیون تومان، ۱ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان هزینه‌ی درمان مددجویان، پرداخت کمک هزینه برای رفع سو تغذیه ی ۱ هزار و ۶۵۰ کودک که شاید نزدیک به ۶۰ درصد آنان عضو کمیته بامداد نبودند، ۴۰۰ میلیون تومان کمک هزینه‌ی ازدواج از فعالیت های انجام شده ی این سازمان  در این بازه‌ ی ۹۰ روزه است.

وی در پایان افزود: اما به هر صورت دستگاه های استان برای حل مشکلات باید دست به دست یکدیگر بدهند،امروزه بحث طلاق هزینه های بسیاری برای کشور دارد که اکثر مشکلات خانواده ها بحث اعتیاد و اشتغال است، که در هشت ماه گذشته نزدیک به ۸ هزار خانواده به تخت حمایت قرار گرفتند، بنابراین با کمک همه ی دستگاه های فرهنگی و اقتصادی اینگونه مشکلات حل خواهد شد.

حجت الاسلام حسن هرمز: در ابتدا اینکه کمیته ی امداد استان قم یکی از پنج دستگاه برتر اوقات فراقت کشور در سال گذشته معرفی شد که اقدامات خوبی در زمینه برای برادران و خواهران انجام داده است،مسابقات قرآنی در بخش های شهرستانی و استانی که ۱۴ نفر از استان به مرحله ی کشوری راه یافتند، ۶۰۰ نفر در بحث پیاده روی اربیعین، اعزام ۲۰۰ نفر به مشهد مقدس از جمله فعالیت های فرهنگی این سازمان است.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true