×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۰ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
منوریل قم تا میدان مطهری اجرا می‌شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛سیدمرتضی سقائیان‌نژاد ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله علوی بروجردی، با اشاره به حجم بالای وظایف و خدمات شهرداری‌ها اظهار داشت: پیش از انقلاب جمعیت شهرنشین در کشور حدود ۳۷ درصد بود که پیش‌بینی می‌شود تا پایان هزاره سوم به ۹۰ درصد برسد.

وی با بیان اینکه حدود ۵۴ میلیون نفر در شهرهای کشور زندگی می‌کنند، تصریح کرد: عمده پروژه‌های شهری توسط شهرداری‌ها انجام‌شده و نمی‌توان مثلاً روزی نظافت شهری رخ ندهد یا آبیاری فضای سبزی انجام نشود.

شهردار قم با اشاره به نقش مردم در کسب درآمدهای شهرداری‌ها ابراز کرد: پیش‌ازاین عوارض در شهرها دریافت و هزینه می‌شود که طرح تجمیع عوارض اجرا شد و وارد قانون مالیات بر ارزش‌افزوده شده و قرار شد بخشی از این مالیات در اختیار شهرداری‌ها قرار گیرد.

وی سهم شهرداری‌ها از مالیات را مهم دانست و افزود: اگر خدمات شهرداری‌ها به درستی انجام شود ثمره آن منجر به رضایتمندی مردم از نظام و افزایش سرمایه اجتماعی می‌شود که با وحدت کلمه مدیران شهری و استانی انشالله تحریم‌ها اثری نخواهد گذاشت.

سقائیان‌نژاد با تاکید بر افزایش بیش از دو برابری بودجه شهرداری از سال ۹۴ تا سال جاری عنوان کرد: بودجه شهرداری قم در سال ۹۴ حدود ۸۰۰ میلیارد تومان بود که امروز این بودجه به بیش از دو هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی تدوین برنامه راهبری قم ۱۴۰۰ را موردتوجه قرار داد و گفت: هم‌اکنون در سال سوم این برنامه هستیم که شاهد تحقق ۹۷ درصدی برنامه‌ها بوده و ما تا سال ۱۴۰۰ برنامه داریم و اقدامات و فعالیت‌های شهرداری بر طبق این برنامه‌ها انجام می‌شود.

شهردار قم با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۰ بالغ‌بر ۲۷ متر فضای سبز به ازای هر شهروند پیش‌بینی‌شده است، اظهار داشت: در حال حاضر این سرانه نزدیک به ۱۹ مترمربع بوده که هر سال قرار است بیش از ۲۷۰ هکتار فضای سبز به شهر قم افزوده شود.

وی با تاکید بر اینکه آب موردنیاز فضای سبز از طریق پساب و به‌صورت قطره‌ای انجام می‌شود، اضافه کرد: بیش از ۸۰۰ پروژه در سال ۹۸ در مناطق مختلف شهر قم شامل ادامه بلوار جمهوری، تقاطع غیرهمسطح ولیعصر(عج)، تکمیل بلوار فردوسی، تقاطع غیرهمسطح کیوانفر و غیره در نظر گرفته‌شده است.

سقائیان‌نژاد با تاکید بر لزوم نوسازی و توسعه حمل‌ونقل عمومی در شهر قم تصریح کرد: سال گذشته حدود ۱۵۰ دستگاه اتوبوس جدید وارد شبکه حمل‌ونقلی شهری شد که در سال جاری نیز ورود ۱۰۰ دستگاه دیگر را پیش‌بینی می‌کنیم.

وی اهمیت افزایش ماندگاری زائرین در استان قم و رسیدن این زمان از هشت ساعت به دو روز را موردتوجه قرار داد و افزود: پارک ۱۰۰۰ هکتاری شهر قم از میدان مفید تا کوه دو برادران شامل باغ پرندگان، بوستان زائر، بوستان خضر، پارک کوثر و غیره احداث می‌شود.

شهردار قم با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی‌ها مقررشده منوریل تا میدان مطهری اجرا شود، ابراز کرد: در جلسه اخیر به ریاست رئیس مجلس مقرر شد ۴۰ میلیون یورو برای خرید تجهیزات مترو قم در اختیار قرارگاه خاتم قرار گیرد.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true