×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ بهمن - ۱۳۹۸  
false
true

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛محمدرضا فخاریان قمی طی نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز در سالن جلسات اداره‌کل بیمه سلامت استان قم برگزار شد، با اشاره به اینکه گسترش نسخه‌نویسی الکترونیکی باید مورد توجه بخش‌های مرتبط قرار گیرد، اظهار کرد: با اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی، بیمار به پزشک مراجعه و با ارائه کد ملی، خود را به پزشک معرفی می‌کند، پزشک وارد سامانه‌شده و مشخصات بیمار و تاریخ اعتبار بیمه را در سامانه مشاهده می‌کند و سپس اقدام به نوشتن نسخه خواهد کرد.

وی اضافه کرد: بارکدی در اختیار بیمار قرار می‌گیرد و وی با دادن بارکد به داروخانه و مشاهده نسخه توسط داروخانه در سامانه، داروی خود را دریافت می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم با اشاره به اینکه این مساله در آزمایش و عکس نیز اجرا می‌شود، تصریح کرد: این مسائل می‌تواند در پرتو مشکلات کاغذ، راه حل بسیار خوبی باشد. با این طرح، تجویزها علمی‌تر و آمارها واقعی خواهد بود و سیستم بر پایه علمی و پیشرفت‌های جهان استوار می‌شود.

وی با بیان اینکه یک قدم از تحقق دولت الکترونیک، نسخه‌نویسی الکترونیکی است، مطرح کرد: وزارت بهداشت و درمان و پزشکی با عنوان پرونده الکترونیک سلامت به دنبال تحقق این امر است.

فخاریان خاطرنشان کرد: به صورت میانگین در سطح کشور ۳۰ درصد شهرستان‌های هر استان نسخه‌نویسی الکترونیک خواهند داشت که بر این اساس در قم ۱۶۶ پزشک عمومی و ۱۰ پزشک نسخه‌نویسی را آغاز می‌کنند و طی سه سال آینده همه پزشکان قمی به این عرصه ورود خواهند کرد.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم از آغاز فعالیت سامانه ۱۶۶۶ به عنوان یکی از خدمات بیمه سلامت یاد کرد و گفت: با استفاده از این سامانه بیمه‌شدگان به صورت ۲۴ ساعته هر سؤوال، پیشنهاد، نظر و شکایتی که دارند مطرح می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه رفع هم‌پوشانی بیمه‌ای دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر دنبال شده است، مطرح کرد: سامانه مدیریت کیفیت، اطلاع‌رسانی به بیمه‌شدگان و آگاه‌ساختن از حقوق آنان از برنامه‌های انجام شده توسط بیمه سلامت است.

فخاریان ادامه داد: در سال گذشته ۱۸۵ میلیون بار مراجعه به کلیه مراکز درمانی کشور داشتیم که ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار بار در خدمات بستری بوده و این آمار در استان قم ۲ میلیون و ۷۳۰ هزار بار مراجعه بوده است و در مجموع برای این تعداد مراجعه، ۱۹۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم یادآور شد: در استان قم هزار و ۲۹۴ بیمار خاص داریم که هزینه آن‌ها در سال گذشته ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.

وی از رسیدن آمار بیمه شدگان بیمه سلامت به ۳۶۷ هزار و ۲۵۴ نفر تا پایان اردیبهشت‌ماه سال جاری یاد کرد و گفت: در مورد مددجویان کمیته امداد، ۲۵ هزار نفر تعهد داریم که زیرپوشش بیمه سلامت قرار دهیم که تاکنون ۲۰ هزار نفر زیرپوشش قرار گرفته و بقیه در حال زیرپوشش قرار گرفتن هستند.

فخاریان ادامه داد: هیچ کس حق ندارد دفترچه خود را در اختیار دیگران قرار دهد و اگر این مساله صورت گیرد هم فرد صاحب دفترچه و هم کسی که از آن سوء استفاده کرده است، خاطی به شمار می‌آیند.

وی با بیان اینکه در استان قم پنج دفتر شهری داریم که صدور و چاپ دفترچه بیمه سلامت را انجام می‌دهند، مطرح کرد: دو دفتر نمایندگی، یک باجه مخصوص مرکز خدمات حوزه و سه مرکز روستایی در دستجرد، قنوات و جعفریه داریم.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true