×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
دستگاه قضایی با متخلفان زیست محیطی در قم قاطعانه برخورد کند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛محسن بهشتی در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان در سخنانی اظهار داشت: مسأله حفظ و حراست از محیط زیست باید به دغدغه جدی همه مردم و مسؤولان تبدیل شود، زیرا عدم دغدغه مندی برخی باعث می شود اداره کل حفاظت محیط زیست را برای پذیرش و صدور مجوزهای گوناگون تحت فشار قرار دهند.

وی با بیان اینکه نباید بگذاریم محیط زیست به شدت آلوده شود و پس از آن به توصیه های سازمان حفاظت محیط زیست عمل کنیم، گفت: مسأله محیط زیست هنوز آنگونه که باید و شاید برای ما جدی نشده است، در حالی که آلودگی محیط زیست مرگ خاموشی است که در انتظار همه ما و فرزندان ماست.

معاون امور عمرانی استانداری قم بر ضرورت فرهنگسازی و اطلاع رسانی مناسب در جهت تقویت نظارت اجتماعی برای مقابله و پیشگیری از تخلفات زیست محیطی در جامعه تأکید کرد و گفت: دستگاه قضایی و نیروی انتظامی باید با جدیت موضوع تخلفات زیست محیطی در استان قم را پیگیری کرده و قاطعانه با آنها برخورد نماید.

وی با بیان اینکه موضوع جانمایی محل دفع پسماندهای صنعتی استان قم باید به کارگروه امور زیربنایی ارجاع داده شده و هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود، خاطرنشان کرد: باید با فراهم آوردن زیرساخت ها و امکانات لازم برای ایجاد کارخانه بازیافت در کنار محل دفع پسماندهای صنعتی، توجیه اقتصادی این طرح برای سرمایه گذاران را بهبود ببخشیم.

بهشتی در پایان با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم باید نوع و میزان پسماندهای صنعتی استان را هرچه سریعتر مشخص و اعلام کند، تصریح کرد: باید کمیته ویژه پسماندهای صنعتی تشکیل شده و وظایف دستگاههای اجرایی مرتبط برای برطرف کردن این معضل جدی را کاملا مشخص کند.

فرماندار قم:بخشداری ها و دهیاری های قم برای ساماندهی پسماندها بسیج شده اند

فرماندار قم نیز گفت: بخشداری ها و دهیاری های استان قم برای ساماندهی پسماندها به ویژه پسماندهای صنعتی و برخورد با متخلفان در این عرصه کاملا بسیج شده اند.

مرتضی حیدری در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان گفت: وضعیت سایت ۱۸ هکتاری پسماندهای صنعتی سلفچگان بسیار نابسامان است و اثرات مخرب زیست محیطی زیادی را برای منطقه به دنبال داشته است.

وی با اشاره به تخلیه پسماندهای صنعتی در چند نقطه از مراتع و کنار جاده ها و بستر رودخانه های استان قم از سوی متخلفان خاطرنشان کرد: باید با این متخلفان زیست محیطی که گاهی از دیگر استانها بوده و به صورت مخفیانه پسماندهای صنعتی را در اراضی و مراتع استان تخلیه می کنند، به شدت برخورد شود.

فرماندار قم با بیان اینکه بخشداری ها و دهیاری های استان برای ساماندهی و بهبود وضعیت پسماندها به ویژه پسماندهای صنعتی و برخورد با متخلفان در این عرصه کاملا بسیج شده اند، تصریح کرد: باید اعتبارات لازم به صورت اورژانسی برای ساماندهی و مدیریت وضعیت کنونی پسماندها تأمین شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:مدیریت پسماندها از اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم نیز گفت: مسأله مدیریت پسماندها در سراسر کشور از اولویت های جدی سازمان حفاظت محیط زیست است.

سید رضا موسوی مشکینی در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان گفت: در یکسال گذشته کنترل و نظارت بیشتری بر سایت دفع پسماندهای صنعتی سلفچگان صورت گرفته که متأسفانه در نتیجه میزان تخلیه پسماندهای صنعتی در اراضی و مراتع استان به صورت مخفیانه از سوی متخلفان افزایش داشته است.

وی مسأله مدیریت پسماندها در سراسر کشور را از اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست دانست و گفت: امیدواریم با توجه به وضعیت نابسامان پسماندهای ویژه و صنعتی در استان قم، همه مردم و مسؤولان و گروه های اثرگذار برای برطرف شدن این معضل جدی به اجماع رسیده و برخورد قضایی با متخلفان در این حوزه بسیار تشدید شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه مشکلات محیط زیستی اثرات مخرب خود را در بلندمدت نشان می دهد، بر ضرورت حمایت و مشارکت همه دستگاههای اجرایی برای برطرف شدن این چالش ها و معضلات تأکید کرد و گفت: دانشگاهها و شرکت های دانش بنیان نیز می توانند برای بازیافت پسماندهای ویژه و صنعتی استان قم راهکارهای علمی و عملیاتی ارائه دهند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true